У січні чернівецькі спрощенці сплатили більше 8-ми мільйонів податку

У січні чернівецькі спрощенці сплатили більше 8-ми мільйонів податку

10.02.16 15:42 0 220
Упродовж січня 2016-го року чернівецькі платники податків, які обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевого бюджету 8,3 млн. грн. єдиного податку, що на 2,2 млн. грн. перевищує надходження минулого року.

Майже 82 відсотки цієї суми, або 6,8 млн. грн. надійшло від місцевих підприємців-фізичних осіб – це на 1,8 млн. грн. більше показників 2015-го року. Від платників єдиного податку – юридичних осіб бюджет отримав 1,5 млн. грн., що на 0,4 млн. грн. більше, ніж у січні 2015-го.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях нагадує, що з 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу, внесені Законом від 24.12.2015 р. №909-VIII.

Для I та II групи платників єдиного податку ставки залишаються фіксованими, але при цьому застосовуватимуться до більшого розміру мінімальної зарплати (бази оподаткування). Отже, місячна сума єдиного податку становитиме у 2016 році:

* для платників 1-ї групи 137,8 грн;

* для платників 2-ї групи 275,6 грн.

Для платників 3-ї та 4-ї груп платників податку ставки єдиного податку збільшуються:

. – для 3-ї групи – 3% для платників ПДВ і 5% для неплатників ПДВ (раніше було 2% і 4% відповідно). База застосування цих ставок залишається тією ж самою – це сума отриманого доходу.

– для 4-ї групи – розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):

* для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) – 0,81;

* для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,49;

* для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,49;

* для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,16;

* для земель водного фонду – 2,43;

* для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, – 5,4.

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівці: В епідемічний ...
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ