Тернопільські лісівники відмовилися від бюджетного фінансування

Тернопільські лісівники відмовилися від бюджетного фінансування

17.02.16 10:57 0 638
12 лютого відбулася колегія Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства, на якій керівники державних підприємств, головні лісничі, інженери, економісти й бухгалтери обговорили підсумки фінансово-господарської діяльності 2015 року, а також розглянули питання недофінансування з держбюджету, яке цьогоріч по-особливому гостро стоїть особливо для тих областей, які не є лісоресурсними, зокрема Півдня та Сходу нашої країни.

В засіданні участь взяв заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Ігор Вонс, якого присутнім представив т.в.о. начальника Тернопільського ОУЛМГ Олег Яремко. Ігор Васильович, зокрема, наголосив на тому, що обласне керівництво зацікавлене в тому, аби лісове господарство області було прибутковим, адже воно справно сплачує податки, збори і інші обов'язкові платежі, поповнюючи місцеві й державний бюджети. Водночас представник облдержадміністрації наголосив на тому, що в лісовій господарці є й свої проблеми, зокрема, це стосується незаконних рубок деревини та їх запобігань і вчасних виявлень. Тож Ігор Вонс, як представник влади, акцентував на тісній співпраці між лісівниками та представниками обласної, районних адміністрацій і правоохоронних органів стосовно даного питання. Крім того, заступник голови висловив намір познайомитися з лісівничими колективами, аби вивчити всі питання, так би мовити, з перших вуст та ознайомитися з діяльністю кожного з лісових державних підприємств.

З підсумками фінансово-господарської діяльності державних підприємств Тернопільського ОУЛМГ присутніх ознайомила заступник начальника відділу лісових ресурсів та економіки Марія Псарюк, яка акцентувала на здобутках та окреслила недоліки за підсумками річної діяльності держпідприємств.

Так, 2015 року від усіх видів рубок заготовлено 249,1 тис. кбм, в т.ч. від рубок головного користування 131,1 тис кбм деревини.

Створено лісові культури на площі 738 га, в т.ч. 40 га – нові ліси. Догляд за лісовими культурами здійснено на площі 6454 га, доповнено 836 га лісокультур. Вартість 1 га догляду лісових культур по управлінні становить 564 гривні, створення лісових культур – 1582 грн.

Було проаналізовано також вартість таких лісогосподарських робіт, як рубки догляду за лісом. Було акцентовано на значному рості порівняно з 2014 роком (зокрема, освітлення ріст – 127%) витрат на 1 га лісогосподарських робіт.

Заготовлено 42,5 тонн насіння, питому вагу якого становить жолудь дуба звичайного – майже 37 тонн. Вирощено стандартного садивного матеріалу 4,4 млн шт. Стовідсотково проведено лісопатологічне обстеження на площі 30,5 тис. га.

Збитковим 2015 року було мисливське господарство. Так, доходи від ведення мисливського господарства становлять 264 тис. грн, витрати – 338,6 тисяч гривень.

На виготовлення правовстановлюючих документів на землі, які надані в постійне користування використано 478 тисяч гривень, з місцевого бюджету виділено 188 тис. гривень, які освоєно повністю.

Обсяг реалізації продукції без ПДВ за звітний період становить 179,3 млн грн, що на 159% більше 2014 року. Доля експорту становить 63,4%, що більше на 2% 2014 року. Ціна заготовленого кубометра деревини становить 688 грн, реалізованого 700 грн.

Всі підприємства вийшли з прибутком. Найбільший він у Чортківському – 2025 тис. грн та Кременецькому – 1567 тис. грн лісових господарствах.

2015 року деревообробні підрозділи держпідприємств переробили 7,4 тисячі кубометрів деревини, що на 27% більше 2014 року. Продукції переробки випущено на суму 11,4 млн грн. Було наголошено на низькій фінансовій ефективності переробки у Тернопільському лісгоспі (1016 грн проти 1718 грн – у Чортківському та 1584 у Бучацькому лісових господарствах), так як дане підприємство реалізовувало продукції лише на внутрішньому ринку.

На ведення лісового господарства використано 55,4 млн гривень. Доля бюджетних коштів значно скоротилася порівняно з минулими роками. Так, з загального фонду використано 2,1 млн гривень, з місцевого бюджету – 200 тис. грн. Решта – 53,1 млн – власні кошти підприємств. Фінансування 1 га лісового фонду становить: 14 грн – бюджетні, та 362 грн – власні кошти підприємств.

Незважаючи на те, що заробітна плата штатних працівників зросла, вона все ще залишається низькою порівняно з середньогалузевою (4599) і становить 4168 грн. Найменшою вона є у Тернопільському лісовому господарстві – 3503 гривні, найвища у Кременецькому – 4830 грн.

Чисельність штатних працівників порівняно з 2014 роком зросла на 105 і становить 1009 осіб. Збільшення відбулося за рахунок відмови деяких державних підприємств від послуг приватних підприємств із надання лісогосподарських робіт.

Продуктивність праці на одного працюючого по облуправлінні становить 192116 гривень. Найвища – у ДП «Бережанське ЛМГ» – 267462 грн.

Заборгованостей перед держбюджетом у підприємств немає. За 2015 рік державними підприємствами сплачено 23,7 млн грн, що більше 2014 року на 161%. Найбільшу частку зі сплачених податків становить податок із доходів громадян – 9 млн грн, збір за спеціальне використання лісових ресурсів – 6,8 млн грн та ПДВ – 5,4 млн грн.

До єдиного соціального фонду перераховано 19,2 млн грн.

Окремо доповідач зупинилася на дебіторській і кредиторській заборгованостях. Так дебіторська заборгованість підприємств скоротилася на майже 26 відсотків, кредиторська заборгованість – на третину. Водночас було наголошено на посиленні роботи в даному питанні та в подальшому недопущенні щодо їх зміни у бік накопичення.

2015 року державними підприємствами спрямовано капітальних інвестицій на майже 10 мільйонів гривень. На капітальне будівництво скеровано 463 тис. грн, придбання основних засобів – 5962 тис грн, інших необоротних матеріальних активів – 1125 тис грн, модернізацію та капітальний ремонт основних засобів – 2199 тис. грн.

Про питання фінансування з держбюджету доповів т.в.о начальника Тернопільського ОУЛМГ Олег Яремко, який поінформував про хід наради та колегії в Держлісагентстві. Враховуючи те, що Тернопільщина не є ресурсною областю, керівництвом агентства вирішено не включати нашу область у фінансові «донори» обласних управлінь південних та східних областей. Водночас керівництвом державних підприємств прийнято рішення повністю відмовитися від бюджетного фінансування та таким чином внести свою лепту у вирішення цього питання, яке так гостро постало цьогоріч.

Співдоповідач із даного питання, голова обласної ради профспілок Тернопільського ОУЛМГ Людмила Рибачук розповіла про хід наради представників профспілок лісової галузі з керівництвом лісового відомства.

На завершення колегії Олег Яремко подякував всім за роботу та висловив сподівання, що 2016 рік, незважаючи на складну ситуацію в країні та в галузі, буде успішним для лісового господарства нашого краю.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківській ...
Наступна новина: Чернігів: Міський голова ...

КОМЕНТАРІ