З початку року підрозділами ДСНС врятовано 156 людей на водоймах України

З початку року підрозділами ДСНС врятовано 156 людей на водоймах України

18.02.16 17:22 0 319
У зв’язку з коливанням температурних показників (незначні морози вночі та підвищення температури вдень) по всій території України товщина льоду на водних об’єктах є мінімальною. Саме тому вихід на кригу та риболовля становлять надзвичайну загрозу для життя та здоров’я людей. Лише з початку року рятувальниками зафіксовано вже 43 випадки загибелі людей на водоймах, з яких 6 дітей.

Незважаючи на всі застереження рятувальників та трагічну статистику, люди продовжують виходити на тонку кригу, тим самим ризикуючи власним життям. У 2016 році підрозділами ДСНС врятовано вже 156 людей, з яких 27 дітей.

З початку тижня рятувальники неодноразово надавали допомогу рибалкам, якіпровалилися під лід чи опинилися на крижині посеред водойми. Так, 15 лютого на Київщині підрозділи ДСНС врятували 11 рибалок, які перебували на крижині та 3 рибалок, які провалилися під лід. Цього ж дня луганські рятувальники надали допомогу рибалці, який провалився під кригу.

16 лютого кіровоградські рятувальники доставили на берег 5 рибалок, які перебували на крижині. Цього ж дня черкаські рятувальники допомогли одному рибалці дістатися до берегу. На Миколаївщині підрозділом ДСНС врятовано 2 людей, які провалилися під лід.

Рятувальники ДСНС вкотре звертаються до громадян з проханням не виходити на тонку кригу, розповідати дітям про небезпеку перебування на водоймі під час підвищення температурних показників.

ДСНС України нагадує основні правила дій у випадку, якщо ви опинилися у воді:

-якщо крига під вами проломилася, розставте руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні;

-намагайтеся не борсатися у воді та не обламувати лід, без різких рухів вибирайтесяна його поверхню, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне — пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори;

-вибравшись на поверхню, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли, адже ви не можете бути впевнені у міцності льоду з іншого боку. Підніматися на ноги та бігти не можна, адже існує вірогідність знову провалитися.

Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

Прес-служба

ДСНС України
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Вінничина: відбулася ...

КОМЕНТАРІ