На Тернопіллі обговорили питання фінансування закладів профтехосвіти

На Тернопіллі обговорили питання фінансування закладів профтехосвіти

02.03.16 12:07 0 330
Нараду з питань фінансування закладів профтехосвіти 29 лютого провів тимчасово виконувач обов`язки заступника голови обласної державної адміністрації Іван Бабійчук.

Участь у ній взяли голова обласної ради Віктор Овчарук, міський голова Тернополя Сергій Надал, представники департаменту освіти і науки облдержадміністрації, керівники закладів професійно-технічної освіти області.

«У 2015 році місцеві бюджети фінансували заклади професійно-технічної освіти за рахунок субвенцій з державного бюджету, - наголосив Іван Бабійчук. - Пізніше народні обранці вирішили передати профтехосвіту на фінансування місцевим громадам. Але ці заклади потребують чималих коштів на їх утримання. Пізніше парламентарі вирішили таки фінансувати коледжі з державного бюджету. Зі слів посадовця, наприкінці 2015 року, Верховною Радою було прийнято закон, згідно з яким заклади професійно-технічної освіти фінансуватимуться з обласних бюджетів, з бюджетів міст обласного значення, за рахунок освітньої субвенції та спеціальної субвенції на підготовку кадрів в професійно-технічних закладах. Цього року з обласного бюджету виділено 47,2 млн. гривень на заклади профтехосвіти».

Міський голова Тернополя Сергій Надал повідомив, що у профтехучилищах навчається лише 24% тернополян. Решту - 76% учнів цих навчальних закладів — не жителі Тернополя.

«Ми зверталися до Кабінету Міністрів України з пропозицією передати заклади профтехосвіти на баланс управління освіти міської ради, - констатував Сергій Надал. – Наразі з міського бюджету виділено 18 мільйонів. Це якраз та сума, яка припадає на тернопільських студентів».

Відтак присутні обговорили алгоритм дій та запропонували можливі шляхи розв`язання даної ситуації.

Довідково: У 2015 році закладами професійної освіти області випущено 4152 кваліфікованих робітники, що на 146 чол. (4 відс.) менше ніж у 2014 році та на 795 чол. (17 відс.) менше ніж у 2013 році, 4050 випускників отримали дипломи, з них, 365 (9 відс.) - дипломи з відзнакою та 85 відс. кваліфікацію з двох і більше професій.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У січні 299 чернівецьких ...

КОМЕНТАРІ