Сільськогосподарська техніка - це широке розмаїття машин, технічних засобів і агрегатів, які призначені для підвищення продуктивності праці в сфері с/г за допомогою автоматизації та механізації окремих технологічних процесів і операцій. На сьогоднішній день сучасна сільгосптехніка, продаж якої здійснюється великою кількістю як вітчизняних, так і іноземних фірм, відрізняється високим рівнем продуктивності, ефективністю і зручністю в експлуатації. В нашій статті ми більш детально розглянемо яка ж буває с / г техніка і розповість нам про неї Василенко А. Е. - співробітник інтернет-магазину "Агро-Сфера": agro-sfera.com, в якому ви можете придбати оригінальні запчастини до сільськогосподарської техніки.
Види с / г техніки:
В якості основної «рушійною» сили в с/ г виступають трактори (колісні або гусеничні), різних модифікацій і потужностей, які здатні працювати з широким спектром інших типів сільськогосподарської техніки, а саме:
- посівною та посадковою технікою;
- технікою для передпосівної обробки грунту;
- технікою для зрошення та поливу;
- технікою, призначеною для догляду за посівами;
- технікою для удобрення.
Для попередньої обробки полів перед їх засівом використовують такі агрегати як:
- плуг;
- борони;
- культиватор;
- лущильник;
- каток.
Така сільгосптехніка, продаж якої поширений на території всієї країни, дозволяє розпушити грунт на необхідну глибину, подрібнити великі пласти грунту, позбутися від бур'янів.
До посівної та посадкової техніки відносяться:
- сівалки, які передбачають найрізноманітніші варіанти висіву насіння;
- розсадосадильні машини;
- картоплесадильні машини.
Великого поширення набули зернові сівалки, що дозволяють рівномірно посіяти в грунт насіння різних зернових культур.
Для догляду за посівами використовують:
- культиватори;
- окучувальники;
- полольники;
- машини для підрізання кущів;
- обприскувачі.
Ці агрегати дозволяють забезпечити дозріваючому врожаю належний догляд, подбати про його поливі і захист від сільськогосподарських шкідників.
Для поливу і зрошення використовують:
- дощувальні машини (далекоструйні та двоконсольні);
- поливні машини на автомобільних шасі;
- багатоопорні поливні пересувні машини;
- стаціонарні машини для поливу.
Добрива в грунт вносяться за допомогою:
- розкидачів (твердих і рідких мінеральних добрив, органічних добрив);
- машин для внесення рідких органічних добрив (поверхневого і внутріґрунтового внесення);
- машин для внесення напіврідкого гною і хіммеліорантів.
Коли справа доходить до збору врожаю, застосовується збиральна техніка (комбайни, косарки, жниварки) і техніка для післязбиральної обробки (зерноочисні машини, зернонавантажувачі і зернокидачі).
Крім того, до сільськогосподарської техніки також належить спеціальна техніка, призначена для обробки певних видів культур (буряків, льону, бавовни, винограду, хмелю, чаю та інших).
Висновки
З появою такого великого розмаїття технічних агрегатів, ефективність і продуктивність праці в с / г значно зросла і важливу роль в цьому зіграла сільгосптехніка. Продаж вищеперелічених машин і агрегатів може здійснюватися з різними додатковими елементами, які допоможуть зробити процес догляду за сільськогосподарськими культурами і збір врожаю ще зручнішим, швидшим і продуктивнішим.