У Закарпатті стартувала щорічна операція „Первоцвіт”

У Закарпатті стартувала щорічна операція „Первоцвіт”

04.03.16 10:44 0 544
Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, в тому числі занесеними до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин призводить до того, що вони у значних-обсягах вивозяться у великі міста України, Словаччини та Угорщини. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Задля збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди щороку ініціює проведення операції „Первоцвіт”, метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу, та вивезенню за межі Україні; рідкісних видів рослин. До цієї акції залучаються державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища, працівники органів внутрішніх справ лісової охорони, громадські організації, засоби масової інформації.

Громадян, які незаконно будуть збирати та реалізовувати первоцвіти, притягуватимуть до адміністративної відповідальності. Так. відповідно до ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно – заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об'єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

За порушення чи погіршення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) рослин цих видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі та пошкодження, накладається штраф за статтею 90 КУпАП на громадян від двадцяти (340 грн.) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до п'ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Тож звертаємось до усіх свідомих громадян із проханням відмовитись від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України. Адже, навіть придбавши первоцвіт ми автоматично стаємо спільником недобросовісних осіб, які протиправно його реалізовують. Отож, давайте охороняти навколишнє середовище разом, а природні надбання України берегти для майбутніх поколінь!

Департамент інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю ОДА

Про це повідомили у Закарпатській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Тернопільщину відвідав ...
Наступна новина: Рівненщина: "Щастя - це мир ...

КОМЕНТАРІ