У спадок Шевченко залишив нам відкриту книгу любові й боротьби. Народ знає її, переповідає із уст в уста – читає з пам'яті. В цьому - невмирущість поета.
З-поміж безлічі книг, з якими має справу історія світової літератури, поодиноко виділяються ті, що ввібрали в себе науку віків і мають для народу заповітне значення.
До таких належить «Кобзар» - книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів.
Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, сплелись на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі, і в пісках Закаспійських пустель.
Хоч більшість поезій написані поза межами рідного краю, наскрізно струменить в них світлий образ Дніпра та українських степів.
Жителі Тернопільщини свято бережуть пам'ять про великого Кобзаря. Вшановуючи легендарного сина України, працівники відділу обслуговування 5-11 класів провели огляд літератури книжково-ілюстративної виставки «Кобзарева світлиця», приуроченої до 202-ї річниці з дня народження Т.Шевченка. Радимо звернути увагу на нові видання про життя та творчість Кобзаря: О.Я. Кониський «Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя», «Україна Тараса Шевченка» (у III-х томах), Б.Лепкий «Життєпис Тараса Шевченка», Л.Цуріка «Тарас Шевченко. Невідомі сторінки» та інші.
Підготувала Загородна С. В. – бібліотекар відділу обслуговування учнів 5-11 класів
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Тернопіллі козівська ...
Наступна новина: Рівненська область: ...