Луцьк: акція «Багато шкарпеток»

Луцьк: акція «Багато шкарпеток»

23.03.16 09:00 0 394
21 березня - Міжнародний день людей з синдромом Дауна. Дата проведення Міжнародного дня людини із синдромом Дауна вибрана не випадково, це двадцять перший день третього місяця пов'язаний з 3 копіями 21-ої хромосоми. Вперше цей День став щорічно відзначатися з 2006 року і був заснований на VI міжнародному симпозіумі по синдрому Дауна, проведеному в Пальма де Майорка, за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.

Як це бути особливим, відчувати різне ставлення через свій діагноз з'ясовували студенти СНУ імені Лесі Українки під час акції «Багато шкарпеток», що проводилася ВОГО «Батьків із синдромом Дауна» за допомогою Студради СНУ імені Лесі Українки.

Як сказала одна із співорганізаторок акції, студдекан юридичного факультету Лис Ольга, багато студентів і я сама не знали про такий день, але відразу відгукнулась на пропозицію долучитись до такої акції. Мої друзі готові до співпраці, просто потрібно якомога більше інформації про людей, які потребують нашої підтримки та допомоги.

Студенти роздавали інформаційні листівки про Всесвітній день людей із синдромом Дауна та про громадські організації, які допомагають таким людям, розповідали про зміст акції «A lot of sock's» (Багато шкарпеток). Одягнувши різнокольорові шкарпетки або приколовши їх до сумки чи одягу, ви викликаєте підвищену увагу оточуючих, але відбувається це з вами лише 1 день в рік, а люди з синдромом живуть в полі такої уваги постійно. І, на жаль, ставлення до таких людей не завжди доброзичливе та дружнє.

В Центрі дозвілля СНУ імені Лесі Українки студенти змогли безпосередньо поспілкуватися з представниками ВОГО «Батьків із синдромом Дауна», учасниками арт-студії «Мандаринки», батьками. Ведуча заходу, доцент Колодяжна В. В., розповіла, що метою організаторів було бажання показати, що усі сонячні діти ілюструють девіз « Я – не синдром, Я – дитина».

Дуже важливим моментом зустрічі була розповідь мами особливої дівчинки Уляни Сухачевської – Тетяни. ЇЇ слова про громадську організацію, про навчання та соціалізацію людей з синдромом Дауна сприймалися залом з особливою увагою. Вона говорила щиро і відверто про складні речі і ці слова не могли залишити байдужими.

Співорганізатор зустрічі, завідувачка лабораторії інклюзивної та спеціальної освіти Кузава Ірина Борисівна розповіла про особливості запровадження інклюзивної освіти в Луцьку та в Україні, наголосила про важливість виховання у дітей, молоді толерантного, співчутливого ставлення до людей із особливими потребами. Важливо, що діти садкового віку не помічають відмінностей або інакшості у своїх однолітків, про це, на жаль, не завжди по-доброму говорять їхні батьки.

Гість зустрічі, секретар міської ради, Вусенко Юлія Василівна, підтримала акцію, одягнувши різнокольорові шкарпетки. Вона підкреслила, що просвітницька робота, є дуже важливою для формування у громади доброзичливого і небайдужого ставлення до сонячних діток, до їх проблем. Ініціатива батьків, які об'єдналися для захисту прав своїх дітей і багато уже змогли зробити, викликає захоплення і повагу. А також потребує підтримки місцевої влади.

Студенти добре знайомі із ситуацією на ринку праці в Україні, коли молоді люди з дипломами про вищу освіти не можуть знайти роботу по спеціальності - наголосила Колодяжна В. В. Нагальною, невирішеною проблемою є соціалізація та трудова адаптація людей із синдромом Дауна.

Найзворушливішим та об'єднавчим етапом зустрічі став спільний флешмоб дітей, батьків та гостей зустрічі. Тільки разом, спільно ми можемо змініти цей світ на краще.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ