У Тернополі зросла небезпека укусів кліщами

У Тернополі зросла небезпека укусів кліщами

23.03.16 20:16 0 403
Щороку в Тернопільській області зростає кількість звернень громадян з приводу укусів кліщами: з поодиноких випадків у 2005 році до 1313 - у 2015 році, в поточному році перші укуси вже зареєстровано в третій декаді лютого.

Чим небезпечний укус кліща? Укуси кліщів загрожують такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт та марсельська гарячка. Актуальною проблемою для нашої області є хвороба Лайма. Підступність Лайм-бореліозу полягає у тому, що наслідки хвороби можуть проявитися через місяці, а то й роки після інфікування.

Як запобігти укусу кліща? Для прогулянок на природі надягайте головний убір і світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб легше було помітити кліщів. Кожні дві години прогулянки оглядайте себе та своїх супутників, щоб виявити кліщів. Повторіть огляд, прийшовши додому. Особливо ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Повернувшись додому, відразу змініть і ретельно огляньте одяг, виперіть та погладьте. Використовуйте для захисту від кліщів ефективні спеціальні засоби. Найчастіше це аерозолі, що відлякують кліщів.

Що робити, якщо виявили кліща? Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: змастіть кліща соняшниковою олією (але не заливайте, щоб не задихнувся), повільно витягніть разом з хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща змастіть рану розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою. Після видалення ретельно вимийте руки з милом. Протягом найближчого часу, після зняття кліща, зверніться до лікаря – інфекціоніста для консультації та лікування.

В.о. начальника Головне управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Є.С. Безрукий

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Что такое шкаф-кровать

КОМЕНТАРІ