Наждачний папір застосування,маркування,характеристики наждачного паперу

Наждачний папір застосування,маркування,характеристики наждачного паперу

23.03.16 09:17 0 1275

«Наждачний папір» - це загальноприйнята побутова назва абразивного матеріалу, який являє собою нанесений на паперову або тканинну основу абразивний порошок (карбід кремнію або електрокорунд). Правильна назва цього матеріалу, що застосовується для чорнової або фінішної обробки деталей і інструменту, - абразивне полотно або шліфувальна шкурка.

Абразивне полотно (наждачний папір) широко використовується в будівельних, оздоблювальних і монтажних роботах для зачистки, шліфування й полірування різних поверхонь. Природно, оброблювані поверхні мають різну ступінь міцності і жорсткості. Тому для різних видів поверхонь використовуються різні види наждачного паперу, маркування якого відображає особливості виробу.

Вироби з наждачного паперу

Наждачний папір

Абразивне полотно має однакову структуру: на тканинну, плівкову або паперову основу наноситься шар клею, а на нього - шар абразиву. Виходячи з необхідного ступеня обробки і якості оброблюваних поверхонь, використовуються наждакові полотна з різними типами абразивного зерна.

Як абразивний шару наждачного полотна найчастіше використовується порошок оксиду алюмінію, карбіду кремнію, і цирконата алюмінію. Кожен з цих абразивних зерен має індивідуальну міцність, хімічний склад, можливості розміру і різне призначення у використанні.

Наприклад, більш міцний карбід кремнію використовується в наждакових полотнах для обробки твердих металевих поверхонь, скла, лаку. Оксид алюмінію використовується в наждачному папері для обробки більш м'яких деревних поверхонь, а його дрібні фракції застосовується при фінішній шліфовці дерева. Вид абразивного матеріалу, який використовується в наждачному полотні, вказує маркування виробу, зашифрованого виробником.

Застосування абразивного полотна

Абразивне полотно застосовується для обробки поверхонь. За допомогою наждачного паперу:

  • зачищаються поверхні під фарбування;
  • створюються шорсткі поверхні для кращого зчеплення фарби;
  • знімається старий верхній шар покриття;
  • досягається ідеальна гладкість фінішних поверхонь.

У кожному окремому випадку необхідно просто підібрати підходяще абразивне полотно з оптимальними технічними характеристиками. Якщо ви не знаєте точно, який вам необхідний наждачний папір - маркування дасть точну відповідь.

Зернистість наждачного паперу

Зернистість наждачного паперу визначається розміром зерен абразивного матеріалу. Весь наждачний папір буває супер тонким, екстра тонким, дуже тонким, тонким, середнім і грубим. Чим нижче значення (цифра) зернистості абразиву, тим грубіше абразивне зерно і полотно.

Різна зернистість абразивних зерен наждачного паперу відповідає тим завданням, які має виконувати певне полотно. Грубі і середні види наждакових полотен використовуються для стартової та чорнової обробки поверхонь, а всі види тонкого наждачного паперу застосовуються для фінішної обробки поверхонь і тонкої шліфовки. Якщо ви маєте намір підготувати поверхню під ґрунтовку, лакування або фарбування - використовуйте тонкий наждачний папір.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 105)
Наступна новина: Чернігівські школярі ...

КОМЕНТАРІ