У Рівненській області кравці складали іспит. На майстерність,креатив і конкурентоспроможність

У Рівненській області кравці складали іспит. На майстерність,креатив і конкурентоспроможність

26.03.16 18:43 0 774
22 березня в майстерні Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості слухачі з групи «Кравець» демонстрували своє вміння. Вміння придумати модель, підібрати тканину, викроїти та пошити виріб. Це лише на перший погляд здається, що одяг складається із декількох швів, застіжки та кишень, що скатертина – суцільне полотно, а фартух – елемент гігієни. Насправді, лише майстер розуміється на усіх тонкощах та деталях. І лише в руках майстра клаптик тканини може перетворитися на справжній шедевр. У цьому вкотре переконалися і присутні на іспиті роботодавці – члени атестаційної комісії, які відверто раділи вдалим виробам випускниць та охоче запрошували до себе на стажування: Оксана Вавровська, власниця мережі ательє «Шарм» (голова атестаційної комісії), Анна Челишкіна - «Дизайн – студія Анни Челишкіної», ПП Владислав Скотинянський з колегою (виготовлення трикотажних виробів, жіночого одягу та шкіргалантерейних виробів). На іспиті також були Оксана Мирончук, майстер виробничого навчання; Людмила Якута, позаштатний викладач; Любов Солтис, позаштатний майстер виробничого навчання.

Пройшовши справжню школу кравчині, а навчання в РЦПТО тривало більше 9 місяців, слухачки для оцінювання мали представити вироби за трьома категоріями: постільний або столовий комплекти, поясні вироби (спідниця, брюки) та плечові вироби (сарафан, халат, блуза, сукня). Кравчині самостійно обирали кількість та вид виробу. Відповівши за білетом, майстрині натхненно коментували представлені вироби.

Дарія Оверченко із Запорізької області, направлена Чернігівським РЦЗ, дуже любить працювати з мереживом. Роботодавці відмітили якісно та красиво виконані постільний і столовий комплекти. Загалом, Дарія презентувала 8 виробів: сукню, спідниці, сарафан, скатертина… Слухачка проходила стажування в Салоні весільних суконь А. Мединського. На пропозицію залишитися там працювати погодилася, отож робочим місцем уже забезпечена.

Валентина Волощук направлена Костопільським РЦЗ. Здивувала членів комісії білою хутряною шубкою та симпатичним постільним комплектом. Свої плани щодо працевлаштування поки не розголошує. Можливо, вона започаткує власну справу.

По закінченні іспиту і роботодавці, і викладачі ділилися враженнями та коментували нелегке, але насичене життя кравців. Оксана Мирончук відмітила, що група нинішніх випускників спершу була непростою, адже підібралися сильні характери та лідери. І знадобилося немало часу та зусиль, щоб створити справжню команду майстрів, які не лише бездоганно виконують власні завдання, але й допоможуть одногрупнику, виручать та поспівчувають при потребі.

Не секрет, що речі, куплені через інтернет, та й просто в магазинах, часто доводиться перешивати, ремонтувати, підганяти за розміром. Тому робота кравчині завжди актуальна. А привабливість індивідуального шиття - в унікальності виробів, в неповторній фантазії модельєра та майстерності кравця.

Про це повідомили у Рівненському міському центрі зайнятості
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Усі шестеро лауреатів з ...
Наступна новина: В Житомирській області ...

КОМЕНТАРІ