У 2015 році зусилля обласної державної адміністрації були спрямовані на забезпечення доступності та якості освіти Вінниччини (+фото)

У 2015 році зусилля обласної державної адміністрації були спрямовані на забезпечення доступності та якості освіти Вінниччини (+фото)

31.03.16 10:49 0 188
На цьому наголосила під час ІV пленуму обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки перший заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна.

Основним питанням, яке розглядалось на пленумі, було виконання Угоди між Департаментом освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації і комітетом Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2013-2015 роки та пролонгації дії договору на 2016 рік.

Основними доповідачами виступали: голова обласної організації Профспілки Сергій Пугачов та перший заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Чорна.

Сергій Пугачов поінформував учасників засідання про хід виконання кожного пункту Угоди, зупинившись на її сильних та слабких сторонах. Зокрема, однією із обов'язкових умов продовження терміну дії договору на 2016 рік він назвав внесення пункту щодо надбавки за престижність праці до заробітної плати педагогічним працівникам, яка має становити не менше 20% і сплачуватися у повному обсязі протягом усього року.

У свою чергу Олена Чорна запевнила учасників пленуму, що обласна влада робить усе від неї залежне для успішного виконання кожного пункту угоди:

«Освіта – це право людей, яке дозволяє у повній мірі реалізувати свій потенціал на всіх етапах життя. А якісна освіта - є не тільки джерелом особистісного та професійного вдосконалення людини, а й розвитку та стабільності суспільства в цілому»,- зазначила вона у вступному слові.

Далі посадовець зупинилась більш детально на пріоритетних напрямках діяльності обласної влади в галузі освіти: забезпечення якісної дошкільної освіти, гарячого харчування дітей та підвезення їх до місць навчання, оптимізації навчальних закладів та Їх фінансування, зміцнення матеріально-технічної бази тощо. Не залишилось поза увагою питання навчання дітей-вимушених переселенців з АР Крим, Донецької та Луганської областей (більше 2,5 тис. дітей продовжили навчання в навчальних закладах області).

Серед найболючіших питань Олена Чорна назвала помісячний розподіл освітньої субвенції та фінансування професійно - технічної освіти.

«Обсяги державної субвенції на січень – квітень є вкрай недостатніми, такими що не дають можливості здійснювати необхідні розрахунки по соціально-захищених статтях, зокрема по заробітній платі та нарахуваннях, оплату за спожиті енергоносії.

Тому, обласною державною адміністрацією за поданням Департаменту освіти і науки було направлено лист до Міністерства освіти і науки України щодо внесення змін до помісячного розпису та збільшення обсягу призначень на березень-квітень», - зазначила посадовець.

Торкнулась Олена Чорна і проблем недостатнього фінансування та функціонування методичних кабінетів, закладів позашкільної освіти, централізованих бухгалтерій, господарчих груп, яке унеможливлює їх нормальну роботу.

Проте, попри невирішені проблеми у всій освітній галузі, Департамент освіти і науки ОДА приділятиме й надалі максимум зусиль на виконання Угоди між Департаментом освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації і комітетом Вінницької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2016 рік.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівці: Петиція щодо ...
Наступна новина: Чернівецька область: ...

КОМЕНТАРІ