На Вінничині з початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили майже 10500 вибухонебезпечних предметів

На Вінничині з початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили майже 10500 вибухонебезпечних предметів

03.04.16 09:57 0 231
Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території України з метою виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Так, лише впродовж 31 березня піротехніками Служби порятунку здійснено 25 виїздів, в ході яких виявлено та знешкоджено 69 боєприпасів. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знешкодили 10 тис. 408 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 97 авіаційних бомб.

За статистикою, у весняний період значно збільшується кількість випадків виявленнявибухонебезпечних предметів. До Служби порятунку постійно надходять повідомлення від громадян про знаходження боєприпасів минулих війн у лісосмугах, на присадибних ділянках, тощо.

31 березня піротехніки ГУ ДСНС у Вінницькій області знищили авіаційну осколочну бомбу (АО-50), що знайшов напередодні у лісосмузі місцевий житель.

Крім цілодобової роботи щодо виявлення та знешкодження боєприпасів часів минулих війн піротехніки ДСНС також постійно вдосконалюють свою професійну майстерність. Так, 31 березня на базі Навчального центру оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України пройшов навчально-методичний збір з начальниками піротехнічних підрозділів Служби. Під час зборів учасники розглянули питання організації взаємодії у сфері гуманітарного розмінування та зниження ризиків під час виявлення вибухонебезпечних предметів між територіальними органами ДСНС України та органами виконавчої влади (органами місцевого самоврядування), а також обмінялися досвідом у сфері планування та організації виконання заходів з гуманітарного розмінування територій.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Прес-служба

ДСНС України
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Закарпатська область: ...
Наступна новина: Рятувальники закликають: ...

КОМЕНТАРІ