Що таке пряжа?

Що таке пряжа?

07.04.16 21:15 0 910

Пряжею називається нитка, скручена з різної сировини (вовна, акрил, бавовна, віскоза, шовк, бамбук або різних синтетичних матеріалів). Пряжу поділяють на натуральну, штучну, синтетичну, сумішеву. До речі, придбати пряжу ви можете в інтернет-магазині: pugovkishop.

Натуральна пряжа буває тваринного і рослинного походження

До пряжі тваринного походження відносять шерсть і шовк. Пряжа з вовни вважається найпоширенішою. Шерсть отримують від лами, кози, вівці, верблюда і кролика. Таку пряжу використовують для виготовлення будь-якого одягу. Шовк рідко зустрічається в 100% вигляді, частіше зустрічається в суміші з вовною чи рослинними матеріалами.

До пряжі рослинного походження відносяться: бавовна, льон, бамбук, соя, кропива. Бавовна буває немерсеризованою та мерсеризованою. Немерсеризована бавовна на вигляд матова, а мерсеризована - блискуча. Що таке мерсеризація? Це спосіб обробки бавовни. В результаті мерсеризації пряжа набуває блиску, краще забарвлюється, а також стає міцнішою. Також іноді використовується подвійна мерсеризація. Лляну пряжу виробляють з стебла льону. З цієї пряжі, як правило, в'яжуть літній одяг. Пряжа з бамбука, сої, кропиви на сьогоднішній день зустрічається рідко і найчастіше в комбінаціях бамбук з бавовною або шерстю, і часто з віскозою. Також буває пряжа з 100 % бамбука. Існує думка, що в процесі носіння пряжа з бамбука витягується.

Штучну пряжу, наприклад, віскозу або штапель, отримують з целюлози, деревини ялини або сосни. Це натуральна сировина, яка піддається хімічній обробці. Така пряжа виходить дуже м'якою і шовковистою, а вироби з неї практично не електризуються. Для цієї пряжі не підходить прання у пральній машині, тільки ручне і дуже дбайливе, так як віскоза при намоканні втрачає міцність. Віскоза часто використовується в суміші з бавовною, шовком і льоном.

Синтетична пряжа має повністю хімічне походження

Для її виробництва використовують акрилові, поліефірні і поліамідні волокна. Акрил, завдяки своєму об'єму з виду нагадує шерсть. Акрил використовують окремо і в суміші з, наприклад, вовною, бавовною, бамбуком та ін. Інші види синтетичної пряжі, такі як: нейлон, лайкра, люрекс, поліестр використовують в основному в змішаній пряжі. Одні надають пряжі еластичності, інші підвищують міцність і покращують її властивості, треті надають пряжі блиску. Останнім часом, все частіше зустрічається мікрофібра. Ця пряжа дуже міцна, приємна в шкарпетці, вона пропускає повітря. Виготовляють цю пряжу або з чистого поліестеру або в суміші з бавовною.


Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 123)
Наступна новина: Рівненська область: ...

КОМЕНТАРІ