Сьогодні дизельні електростанції вважаються найпоширенішими джерелами резервного, а також аварійного електропостачання. Дизель генератори мають ряд переваг над основними своїми конкурентами - генераторами бензинового і газового типу. Більш детально про них нам розповість Романов К. Е. - співробітник дніпропетровської компанії "Хорт": www.hort.dp.ua, яка займається обслуговуванням, продажем, орендою та ремонтом дизельних та бензинових електростанцій.
Застосування генераторів
Для чого застосовують дизельні генератори? Напевно, всі знайомі з проблемами, які виникають через відсутність або низьку якість електроенергії. Внаслідок таких перебоїв може псуватися або повністю виходити з ладу обладнання, найчастіше при відсутності електроенергії не працює газове опалювальне обладнання. Щоб уникнути цього і застосовується дизельгенератор.
Прилади малої і середньої потужності можна застосовувати як головне джерело живлення на деяких будівельних майданчиках, під час проведення ремонтних робіт. Дизельні генератори можуть забезпечувати функціонування будівельної техніки, насосів, а також бути джерелом живлення для деяких громадських об'єктів і приватних будинків.
Різновиди дизель-генераторів
Генератори дизельного типу можуть бути асинхронними і синхронними. Наприклад, якщо потрібно підтримувати в приміщенні освітлення, то досить і асинхронного генератора, перевага якого в відносно невисокій ціні - ні до чого купувати багатофункціональний синхронний пристрій. Однак за всіма іншими характеристиками асинхронний генератор поступається синхронному.
Так, синхронний дизель-генератор: дозволяє виробляти якісний струм, йому не страшні перевантаження, тому його можна сміливо застосовувати в якості джерела живлення для комп'ютерних мереж і для спеціального медичного обладнання.
Переваги дизельгенераторов
Варто сказати, що дизельгенератори потребують меншу кількість палива, ніж інші прилади. Це обумовлено особливостями будови, двигуна і принципом його роботи. У моторах дизельгенераторів згоряння палива проходить особливо ефективно.
Крім того, дизельні генератори підлягають ремонту, чого не можна сказати про інші пристрої. Цей агрегат більш простий за своєю конструкцією.
Він складається з:
- кривошипно-шатунного механізму;
- циліндро-поршневої групи;
- особливої системи газорозподілу;
- картера;
- генератора.
Відповідно, чим менше в агрегаті деталей, що труться, тим вища ступінь його надійності. Важливо відзначити і те, що за рахунок можливості застосування шумозахисного кожуха, ці прилади практично безшумні, на відміну від їх аналогів. Тому їх можна використовувати і там, де обмежений рівень шуму.