Сьогодні компресорне обладнання активно використовується як в професійній сфері, так і в побуті. Інтернет-магазин instrument-tsentr.com.ua представляє вашій увазі різні види компресорів, які варто вибирати в залежності від їх призначення.
За типом конструкції розрізняють такі компресори, як:
Поршневі. Вони функціонують за принципом стиснення атмосферного повітря. Поршень починає здійснювати зворотно-поступальні рухи всередині корпусу при включенні обладнання.
У свою чергу поршневі компресори поділяються на:
- Безмасляні - це, як правило, найдоступніші за ціною моделі, але при цьому вони мають невелику продуктивністю (для фарбування автомобіля потужності недостатньо). У конструкції устаткування використовуються деталі, в меншій мірі схильні до тертя і не припускають системи мастила. Серед переваг техніки також варто відзначити невибагливість експлуатації, зручність транспортування і можливість роботи при мінусовій температурі навколишнього середовища;
- Масляні - обладнані системою розбризкування масла, що забезпечує змащування металевих частин, які схильні до зносу. До недоліків моделі можна віднести регулярне технічне обслуговування (чистка фільтрів і контроль рівня масла).
Гвинтові компресори. Це промислове обладнання, яке має:
- Високу продуктивність - здатні за хвилину стискати до 8000 л повітря і подавати його через повітряні канали до десятків одиниць пневматичного обладнання;
- Здатні працювати цілодобово - велика частина установок обладнана електронними блоками управління з можливістю програмування на необхідний проміжок часу;
- Економічні - завдяки близькому розташуванню обладнання до робочої зони значно скорочується довжина повітряних магістралей, в результаті чого знижується втрата тиску.
За типом приводу компресори бувають:
Ремінні. Це установки потужністю від 1.5 до 4 кВт, які відкривають величезні можливості своєму власникові. Їх можна використовувати як в побуті, так і в виробничих масштабах: при авторемонті, шиномонтажі, роботі з пневмоінструментом в будівництві.
Цей тип компресійного обладнання відрізняється надійністю і при правильній експлуатації прослужить своєму власникові довгі роки завдяки особливостям конструкції:
- Від двигуна до маховика компресорної головки встановлений ремінний привід;
- Енергосилова машина обертається з меншою частотою;
- Діаметр шківа мотора менший, ніж маховика;
- Наявність системи повітряного охолодження.
Коаксіальні. Це компресори з прямим приводом та потужність до 2.25 кВт, - з'єднання поршня з електричним двигуном здійснюється за допомогою муфти. Це забезпечує встановлення високої продуктивності, оскільки практично виключається втрата потужності. Однак варто взяти до уваги, що коаксіальне компресорне обладнання менш надійне і здатне лише на періодичну експлуатацію по 20 хвилин.