Тема не нова, актуальна для всіх, хто хоче стати власником транспортного засобу — добротного, і, бажано, не надто дорогого.
Однак, головний спеціаліст-експерт Регіонального сервісного центру МВС в Чернівецькій області Тарас Могилівський радить громадянам бути обережними при реалізації своєї мрії. Тарас Вікторович — досвідчений фахівець, тому його рекомендації мають суто практичний, житейський характер. Саме в такому контексті ми і ведемо мову про перебиті номери агрегатів транспортних засобів, що іноді стають сюрпризами для людей, які навіть уявити собі не могли,що викинуть власні кошти «на вітер».
— Як часто трапляються такі ситуації у нас, на Буковині?
— Якщо говорити про статистику, то за перший квартал 2016 року в області територіальними сервісними центрами МВС зафіксовано 12 фактів підробок та знищення номерів агрегатів транспортних засобів — кузовів та двигунів. Кожна конкретна ситуація є не лише великим розчаруванням для людей, але й суттєвою фінансовою втратою.
— Підробка ідентифікаційних номерів є злочином. Однак, здається, не всі це розуміють…
— На жаль, так. Складна економічна ситуація в країні, безробіття, інфляція, події на сході держави, анексія Криму — всі ці події й процеси негативно впливають на правосвідомість деяких громадян. Почастішали випадки незаконного заволодіння транспортними засобами, а відтак зміни їх ідентифікаційних номерів — кузова, шасі, двигуна, підробки реєстраційних чи супровідних документів. Якщо ви стежите за новинами митниці, то можете переконатись, що не меншає спроб ввезти «незаконні» транспортні засоби із-за кордону. Маючи незначні заощадження, мізерну заробітну плату та бажання їздити на хорошому і не дорогому автомобілі, люди іноді не замислюються над тим, чому цей в хорошому стані автомобіль дешевший, ніж в середньому аналогічні йому на ринку?.. А в більшості випадків це тому, що в даного транспортного засобу є «темне» минуле.
— Дешевий сир в мишоловці?..
— Можна сказати й так. Хоча не виключенням є випадки, коли транспортні засоби із зміненими ідентифікаційними номерами, підробленими документами коштують так само, як і всі інші аналогічні автомобілі на ринку.
— Ви хочете сказати, що жоден з нас не застрахований від придбання автомобіля з кримінальним минулим?
— Я сказав би інакше: кожен з нас повинен зробити все необхідне, аби не придбати такий транспортний засіб. Тому ми наполегливо рекомендуємо всім громадянам, в тому числі й іноземним, при покупці автомобіля не забувати про давнє мудре прислів’я: «Довіряй, але перевіряй».
— Що може бути тут максимальною гарантією?
— Переконайтесь у справжності придбаного автомобіля за допомогою фахівців експертної служби.
— А якщо цей автомобіль уже вивчали експерти?..
— Навіть якщо у власника транспортного засобі вже є така експертиза, видана раніше, то це ще не означає, що саме на цей автомобіль вона була видана… Або де гарантії, що після такої експертизи в даному транспортному засобі нічого не змінювалося?.. Найкращим доказом того, що змін не було, є висновок судового експерта, виданий особисто вам в руки.
— Отже, купуючи авто, я прошу власника поїхати разом зі мною до експертів та зробити експертизу ідентифікаційних номерів та реєстраційних документів?
— Саме так. Довіряй, але перевіряй...
Розмову вів Анатолій Томків
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Конкурс екопроектів в ...
Наступна новина: Івано-Франківськ: на базі ...