Функціональність електрокоагуляторів, отриманих благодійниками-організаторами «Марафону добра» Натою Бенч та Вікторією Фаріон, наочно демонструє прес-службі управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, завідуючий відділенням оперативної гінекології вагітних перинатального центру Володимир Господарисько.
- в акушерстві та гінекології послуговуються новітніми методиками лікування різних серйозних захворювань, що, в свою чергу, забезпечує ефективність і безпеку проведеної терапії – продовжив Володимир Васильович. - Отримані благодійниками ЕХВЧ-200 «Надія-4» або іншими словами, електрохірургічні високочастотні апарати в даний час використовуються в практичній діяльності при необхідності проведення оперативних втручань. Суть полягає в тому, що електричний струм в електрокоагуляторі сприяє розсіченню тканин пацієнта, а в залежності від налаштувань електричного приладу відбувається коагуляція або розсічення тканин в потрібній області тіла.
До слова, такий вид оперативного втручання, як один з найбільш дієвих способів лікування серйозних захворювань, окрім гінекології використовується в онкології, урології, проктології, при лапароскопічних малоінвазивних втручань, а також в ортопедії, ЛОР-хірургії та ендохірургіі, а також інших напрямках медицини.
Як каже Володимир Господарисько, «обидва отримані електрокоагулятори укомплектовані електронними блоками, педалями, нейтральними електрод-пластинами, хірургічними наборами, тримачами монополярних електродів, біполярними пінцетами та відповідними тримачами для пінцетів».
До слова, благодійний подарунок отримано дуже вчасно, адже якраз у ремонтному обслуговуванні знаходиться єдиний електрокоагулятор, яким послуговувалися в перинатальному центрі понад п'ять років.
Те, що обидва електрокоагулятори стали незамінними під час хірургічних втручань у відділенні патології вагітних підтверджує і лікар-акушер – гінеколог перинатального центру Наталія Шпікула.
- З впровадженням в практику використання електрокоагуляторів, хірургія в гінекології та акушерстві стала малотравматичною, безпечною та економічно вигідною.
Направду, використання електрокоагуляторів передбачає такі переваги як безпечність і ефективність самої оперативної процедур, в ході якої не передбачено використання сторонніх тіл в організмі пацієнта. А ще оперативнео втручання часово значно скорочується. Але найважливішою – як на мене – перевагою є зменшення крововтрати пацієнта під час операції. До того ж, реабілітаційний період проходить дедалі швидше та без серйозних ускладнень – говорить Наталія Георгіївна.
В умовах гінекологічного стаціонару електрокоагулятори є вкрай необхідними та чи не найбільш хірургічно значущими. А подарували їх благодійники - організатори «Благодійного марафону», завдяки зібраним коштам у 2015 році.
Окрім двох електрокоагуляторів для «Тернопільського обласного клінічного перинатального центру «Мати і дитина» Ната Бенч та Вікторія Фаріон передали у Тернопільську обласну дитячу лікарню енцефалограф для обстеження діток, хворих на епілепсію.
Власне, кошторисно усе обладнання вартувало 150 тисяч гривень.
= Придбавши в обласну дитячу лікарню енцефалограф за оптимальною ціною – повідомила Ната Бенч у коментарі регіональним ЗМІ, - нам, як організатором, вдалося реалізувати ще одну добру справу - придбати також і сучасні електрокоагулятори в перинатальний центр.
За її словами, дану медтехніку погоджено та закуплено за собівартістю.
Під час представлення електрокоагуляторів, дівчата-організатори висловили намір організувати та провести наступний «Благодійний марафон-2016». Цьогоріч, за їхними словами, скоріш за все марафон дистанційно буде збільшено. Благодійники сподіваються на залучення більшої кількості учасників до благодійного забігу, що дасть змогу зібрати більше коштів. А от що буде за них закуплено ані Ната, ані Вікторія не кажуть, але запевняють, що це буде «максимально ефективна річ».
Довідково
Відділення оперативної гінекології вагітних КУТОР «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина» розгорнутей на 20 ліжок. Укомплектоване наступними штатами: троє лікарів (вища категорія - 1, перша категорія - 1, друга категорія - 1); дев'ятеро операційних медсестр (вища категорія - 3, друга категорія - 2, без категорії - 4); та шестеро палатних медсестер (всі з вищою категорією).
Матеріально-технічна база дає можливість надавати спеціалізовану медичну допомогу пацієнтам в повному об'ємі.
Діяльність стаціонару базується на розроблених локальних протоколах стосовно кожної нозологічної патології із застосуванням новітніх методик в тісній співдружності із кафедрами акушерства і гінекології ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського а також із страховою компанією.
За рік у відділенні лікується понад тисячу пацієнтів. Щорічно проводяться понад 900 операцій, з них - 300 малих хірургічних операцій.
Медичний персонал постійно вдосконалює свій професійний рівень на різних базах.
За інформацією КУТОР «Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина».
Світлана Гуменна,
прес-служба УОЗ ТОДА
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Вінничині рятувальники ...
Наступна новина: Вінничина: відкрито музей ...