У Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку «Безмежний світ Івана Марчука»

У Державному архіві Тернопільської області відкрили виставку «Безмежний світ Івана Марчука»

16.05.16 13:26 0 484
В Державному архіві Тернопільської області відбулося відкриття виставки «Безмежний світ Івана Марчука», з нагоди 80-річчя від дня народження художника.

Приблизно з п'яти тисяч творів і більше 100 персональних виставок складається доробок художника. Картини Івана Марчука зберігаються у галереях та приватних колекціях по всьому світі.

«Основою виставки стали документи, які зберігаються в ДАТО в особовому фонді Івана Марчука та книги з науково-довідкової бібліотеки державного архіву, — розповіла головний спеціаліст держархіву Тернопільської області Тетяна Маркевич. — Заслуговують уваги спогади про Івана Марчука його сестри Катерини, записані в червні 1994 року. Сестра пригадує, як хлопець міг годинами із захопленням перемальовувати із книжок портрети письменників і поетів. Спочатку графив на них клітинки, нумерував, а вже потім малював. Поряд представлено добірку світлин Івана Марчука та його рідних і знайомих».

Гідним доповненням до виставки є книги біографічного характеру: праця Олександра Климчука «Я єсмь…» і Тараса Унгуряна «Одкровення від Івана».

Відвідувачі архіву можуть ознайомитися з великою кількістю запрошень на виставки живопису Івана Марчука, які відбулися не лише в Україні, а й за кордоном. Особливо цікавими є каталоги за різні періоди творчості. Роботи, які представлені в них вражають своєю неповторністю і майстерністю. Наявні також інтерв'ю Марчука та публікації про художника в різних книгах, періодичних виданнях та збірниках.

Також на виставці можна оглянути репродукції картин майстра: «Польовий букет» (1979 р.), «Спогади дитинства» (1979 р.), «Ніч у степу» (1983 р.), «Замріяний степ» (1984 р.), «Осінні води» (1985 р.), «Полум'я червоних маків» (1986 р.), «Зимова дорога» (1986 р.), «Запах землі» (1996 р.) «Зійшло сонце над Дніпром» (2003 р.), «Повіяв вітер весняний» (2003 р.), «Котилося сонце яром» (2003 р.),

Завершують експозицію виставки добірка періодичних видань та книги, на обкладинках та при оформленні яких було використано живописні твори Марчука. Зокрема, напрочуд якісні репродукції – в книзі поезій Ліни Костенко «Гіацинтове сонце».

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ