На VІІ Всеукраїнському фестивалі вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» встановили два рекорди України

На VІІ Всеукраїнському фестивалі вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» встановили два рекорди України

17.05.16 15:41 0 233
У нашому місті всьоме відбувся Всеукраїнський фестиваль вишитих рушників «Вишиті обереги єднання». Фестиваль вже став традиційним для нашого міста, і зібрав на Театральному майдані надзвичайно велику кількість людей, які прийшли не лише поспостерігати за дійством, але й самим взяти участь.

Вишитий рушник є важливим атрибутом української культури. З давніх-давен він - центральний елемент народних звичаїв та обрядів. З вишитим рушником благословляють на щасливе подружнє життя, одружуються, зустрічають гостей, на ньому хрестять дітей тощо.

Фестиваль відбувся з ініціативи заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького, за підтримки Луцької міської ради.

З вітальним словом до лучан звернувся Луцький міський голова Микола Романюк, який подякував усім, хто прийшов і долучився до свята. “Дуже важливо, що тут є багато молодих людей, адже це показує, що любов і шана до вишитого рушника, до вишиванки передається з покоління в покоління”, - сказав він.

На шньому святі відбулась надзвичайно важлива подія - були встановлені два всеукраїнські рекорди у категорії “Масові заходи”: найбільша кількість людей, що зібралися з вишитими рушниками (2730 чоловік) та найдовший рушник єднання (довжина якого сягнула 1970 метрів). Рекорди зафіксував представник національного проекту книги рекордів України Олександр Шустерук, який вручив дипломи заступнику міського голови Андрію Киці та автору проекту Віталію Іваницькому.

Також під час фестивалю з вишитих рушників було викладено слова “Ні - війні”, що в нас час є дуже символічним.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Чернівці: У пенсійне ...

КОМЕНТАРІ