Підвищення соціальних стандартів в першу чергу вплинуло на розрахунок єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. А саме: мінімальний страховий платіж з вище вказаної дати розраховуватиметься із розрахунку 1450 гривень та не може бути меншим за 319 грн. (1450грн.х22%) за умови перебування працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця.
Окремо слід звернути увагу платників єдиного податку на зміну розміру щомісячного страхового внеску з 303,16 грн. до 319 грн.
Окрім того повідомлено про збільшення максимального розміру бази нарахування ЄСВ, яка з початку травня становить 36250 грн. (1450 грн.х25). Тобто, максимальний страховий платіж становитиме 7975 грн. (36250 грн. х 22%) або 3048,63 грн. (36250 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа.
Варто зазначити, що збільшення прожиткового мінімуму вплинуло також на індексацію заробітної плати, яка підлягає індексації лише в його межах.
Додатково інформуємо, що без змін залишаються, зокрема:
- розмір податкової соціальної пільги;
- граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги;
- ставки єдиного податку для I і II групи;
- розмір нецільової благодійної допомоги, яка не оподатковується;
- розмір добових витрат тощо.
Окреме нагадування: Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів фіскальної служби подається протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду. Тобто, звітувати з ЄСВ за квітень необхідно не пізніше 20 травня.
Відділ комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області
Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Житомирщині ...
Наступна новина: В Луцьку мистецька зустріч ...