Системи контролю і управління доступом

Системи контролю і управління доступом

07.06.16 22:50 0 331

СКУД є невід'ємною частиною інтегрованих систем безпеки і допомагають: захистити об'єкт від небажаних вторгнень, відстежувати переміщення людей, контролювати ситуацію на об'єкті. СКУД - це комплекс спеціального технічного та програмного забезпечення, призначений для здійснення контролю і реєстрації доступу об'єктів (людей або транспорту) в приміщення або на території. До речі, щоб замовити СКУД в Києві достатньо перейти на сайт.

У сфері інформаційно-вимірювальних технологій СКУД є одним із напрямків, що розвиваються найбільш динамічно. Це обумовлено тим, що ці системи здатні забезпечити повністю автоматизований контроль доступу в приміщенні і управління ним, а також можуть вирішувати завдання обліку робочого часу, швидкого визначення місця знаходження співробітника, управління освітленням, ліфтами і вентиляцією. Вони цілодобово забезпечують вирішення питань безпеки і знижують роль «людського фактора» в питаннях контролю за складними об'єктами.

В основу роботи СКУД покладено принцип порівняння ознак ідентифікації конкретного об'єкта з ознаками, що зберігаються в пам'яті системи. Найбільш перспективними технологіями ідентифікації на сьогоднішній день є радіочастотна і біометрична.

Радіочастотна

В системі контролю доступу радіочастотної ідентифікації (RFID) використовуються дистанційні пластикові карти. У порівнянні картами попередніх поколінь (картами зі штрих-кодами, магнітними, картами Вігант) дистанційні карти мають ряд переваг.

По-перше, ідентифікація проводиться за унікальним цифровим кодом, який випромінює розташована на мапі мікросхема. Спеціальний пристрій-зчитувач, що має антену і передавач, приймає код карти. Всі карти, що знаходяться в зоні дії зчитувача, отримують енергію від випромінювача, активуються і передають свій цифровий код на зчитувач.

Для цих цілей використовуються надвисокі радіочастоти, що дає велику дальність зчитування, більш високу швидкість двостороннього обміну даними, можливість їх кодування і захисту, менші габарити антени, а також можливість ідентифікації об'єктів, які швидко рухаються (транспорту).

Біометрична

Біометричні системи контролю доступу в якості унікальних ознак ідентифікації використовують біометричні параметри людини, такі як відбиток пальця, малюнок сітківки або райдужної оболонки ока, геометрію руки або обличчя, термограмму обличчя.

Біометричний контроль доступу істотно підвищує рівень безпеки об'єктів, вирішує завдання захисту самих СКУД від несанкціонованого доступу. З біометричних технологій найбільш широке застосування отримала ідентифікація за відбитками пальців.

Надійна робота таких систем забезпечується застосуванням математичних методів розпізнавання і розвитком технологій дактилоскопічних сканерів.

Традиційні оптичні сканери змінюють термічні, п'єзоелектричні, об'ємні, ультразвукові та ін. Для них характерна менша вартість, велика надійність, менші габарити, більш високий ступінь захисту.

Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 33)
Наступна новина: Що таке мультиварка?

КОМЕНТАРІ