На Вінничині в обласній науковій бібліотеці ім.Тімірязєва відкрито виставку до 175-річчя польської письменниці Елізи Ожешко (+фото)

На Вінничині в обласній науковій бібліотеці ім.Тімірязєва відкрито виставку до 175-річчя польської письменниці Елізи Ожешко (+фото)

08.06.16 10:08 0 226
У відділі документів іноземними мовами ВОУНБ ім.Тімірязєва представлено виставку-календар «Майстер соціально-побутового роману», присвячену 175-річчю від дня народження талановитої польської письменниці, громадської діячки Елізи Ожешко.

Письменниця народилася травневої ночі 1841 року. За сімейною легендою, саме тоді в родинному саду вперше заспівав соловей. Природа ніби подавала знак: в сім'ї народилася виняткова, талановита людина.

Еліза Ожешко не боялася виділятися з натовпу. Вона не слідувала моді письменників того часу писати про титулованих осіб. Її герої – це люди нижчих прошарків суспільства, дрібнопомісна шляхта тощо.

Брала участь у польському повстанні 1863–1864 років.

Від 1870 року майже постійно жила в своєму домі разом із чоловіком Нагорським Станіславом в будинку на Муравйовській — який став осередком культури та мистецтва тогочасного Гродно.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Рівненській області ...
Наступна новина: Медична сестра з Чернівців ...

КОМЕНТАРІ