Україна та Білорусь домовилися про співпрацю в енергетичній сфері

Україна та Білорусь домовилися про співпрацю в енергетичній сфері

08.06.16 17:03 0 363
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик обговорив із Першим заступником Міністра енергетики Республіки Білорусь Леонідом Шенцем низку питань співробітництва в енергетичній сфері. Зустріч відбулася 6 червня в рамках поїздки української делегації на чолі з главою Міненерговугілля до Мінська.

Українська сторона підтримала пропозицію білоруських колег щодо відновлення роботи українсько-білоруської робочої групи зі співробітництва у сфері енергетики в рамках роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

Одним із важливих питань, обговорених під час зустрічі, є поновлення експорту електроенергії з України до Республіки Білорусь, який було тимчасово призупинено з листопада 2014 року. За словами Ігоря Насалика, поновлення експорту дозволить збільшити навантаження енергоблоків українських АЕС, а також частку атомної генерації у структурі виробництва та зменшити собівартість електроенергії в Україні. Крім того, сторони визначили, що постачання електроенергії здійснюватиме Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго».

Міністр нагадав, що Міненерговугілля розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про збільшення потенціалу експорту електричної енергії» з метою створення сприятливих умов для експорту електроенергії. Наразі це розпорядження проходить процедуру погодження в органах виконавчої влади, а після його прийняття будуть визначені конкретні терміни та обсяги постачання електроенергії.

Також сторони обговорили технічну можливість транзиту української електроенергії через Білорусь до Литви, забезпечення паралельної роботи енергосистем України та Білорусі, а також отримання аварійної допомоги у разі потреби.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Аграрії Вінниччини ...
Наступна новина: Державна екологічна ...

КОМЕНТАРІ