Типові несправності ноутбуків або що в ноутбуці ламається найчастіше?

Типові несправності ноутбуків або що в ноутбуці ламається найчастіше?

29.07.16 11:35 0 8785

Сьогодні ми поговоримо про те які можуть бути причини поломки ноутбука і розповість на м про це співробітник харківського сервісного центру: elmaster.com.ua.

За характером несправності ноутбуків можна розділити на програмні, апаратні та змішані. За статистикою програмний ремонт ноутбуків необхідний в 4-х випадках з 10-ти, тобто в 40 %. Решта випадків - це або чисто апаратні несправності ноутбуків, або, крім електроніки, відбуваються збої ще й ПЗ.

Програмні несправності ноутбуків

Симптоми програмних збоїв - «загальмованість» системи, поява різних повідомлень про помилки, віруси. Система і програми можуть не грузиться зовсім, перезавантажуватися, зависати і т. д. Загалом, серед програмних типових несправностей ноутбуків є засміченість і завірусованість системи. І практично завжди причиною програмних збоїв є сам користувач. Відвідування сайтів сумнівного змісту, запуск підозрілих файлів і програм, робота в інтернеті без антивіруса і відсутність навіть мінімальних профілактичних робіт з Windows - цього достатньо, щоб через короткий термін ноутбук прийшов в неробочий стан.

Усунення програмних несправностей полягає в лікуванні і видаленні вірусів, відновленні працездатності операційної системи або повному її перевстановленні зі збереженням даних.

Щоб програмні несправності ноутбука турбували вас не частіше ніж один раз на рік, стежте за оновленням антивірусних баз, періодично перевіряйте систему на віруси, оновлюйте операційну систему і встановлені програми, з острахом ставтеся до сумнівних сайтів і файлів.

Також треба самостійно або в сервісному-центрі проводити профілактику - чистку від сміття системи і реєстру, дефрагментацію файлової системи і реєстру, установку критичних оновлень і нових версій драйверів.

Апаратні несправності ноутбуків

«Залізні» поломки можна розділити на 2 типи:


 • механічні;

 • електронні

По частоті появи це приблизно: 60 на 40 %.

Механічні несправності ноутбука - це фізичні ушкодження, прямо або побічно нанесені користувачем, а саме: пролиття рідин (чаю, кави, води, газованої води, алкогольних напоїв і т. д.), падіння ноутбука з висоти, удари по ноутбуку, пошкодження матриці або клавіатури сторонніми предметами, поломка роз'єму живлення і розриви дроту зовнішнього блоку живлення.

Крім пролиття рідини, яка може вбити в ноутбуці все, що завгодно, найчастіше в ноутбуках страждають екран і клавіатура. Екран, або матрицю, б'ють при невдалому повороті кришки або при закритті кришки, коли на клавіатурі є сторонні предмети (олівці, ручки, ключі або мишка). А ось бичем клавіатури є маленькі діти, тварини, або самі користувачі, які намагаються почистити клавіатуру в домашніх умовах.

Серед електронних можна виділити наступні характерні несправності ноутбука:


 • Привід не читає диски;

 • Вихід з ладу південного моста, північного моста або відеочипа;

 • Поломки жорсткого диска або оперативної пам'яті;

 • Несправності екрана ноутбука;

 • Пошкодження внутрішнього або зовнішнього блоків живлення.

Несправності приводу ноутбука іноді виходить усунути чищенням читаючої головки, але частіше за все усуваються заміною всього приводу. Під заміну також йдуть жорсткий диск і оперативна пам'ять.

Симптоми вигоряння південного моста - не працюють USB, точпад або клавіатура, ноутбук може включатися, але не грузиться. При полоці відеокарти ноутбук включається, але на екрані немає зображення, або воно спотворене; буває, що екран б'ється на кілька частин. При таких симптомах потрібен ремонт ноутбуків третьої категорії складності - з пайкою BGA-компонентів. Основні причини несправності ноутбука - це неакуратне підключення USB, перегрів ноутбука через забиту пилом систему охолодження, перевантаження ноутбука відео-додатками та іграми, заводський брак.

Характерні несправності екрана ноутбука:


 • спотворення кольору;

 • зображення з червоним відтінком;

 • повна відсутність підсвічування;

 • мерехтіння екрану.

Якщо екран зовсім темний, хоча щось видно під кутом, то це типові несправності інвертора ноутбука або лампи підсвічування. Якщо мерехтить - то точно інвертор. Червоне зображення видає лампу підсвічування. Спотворення, смуги або перешкоди - винен шлейф матриці або дешифратор.

Причина несправності:


 • природне старіння;

 • неякісне живлення;

 • перетирання шлейфа.

Найчастіша з поломок - вихід з ладу лампи підсвічування.

Несправності блоків живлення призводять до того, що ноутбук зовсім не вмикається або не заряджає батарею. Внутрішній блок живлення виходить з ладу через вигоряння елементів обв'язки ланцюга живлення або контролера живлення. Проблеми в короткому замиканні, в неякісному живленні, в відсутності заземлення і т. д. Якщо ноутбук не працює або не заряджається від мережі, значить варто шукати причину в несправності зовнішнього блоку живлення ноутбука. Часто в зарядному просто розходяться вуса контактів - варто їх з'єднати, і ноутбук знову в стане в стрій.

Підсумки

Вище ми описали найчастіші несправності ноутбуків та з'ясували, що основною причиною їх появи є сам користувач. Щоб уникнути неприємностей ми хотіли б дати кілька рекомендацій по роботі з ноутбуком:


 • Не кладіть поруч з ноутбуком чашку з чаєм або кавою. Її так легко випадково перекинути на ноутбук;

 • Не залишайте ноутбук в місцях, доступних дітям або домашнім тваринам, тому що перше їхнє знайомство з ноутбуків може стати для нього останнім;

 • Намагайтеся акуратніше підключати до ноутбука зовнішні пристрої, щоб не пошкодити порти або материнську плату;

 • Не ставте ноутбук на підлогу поруч з ліжком. Смішно, але хтось рано чи пізно стає на свого електронного друга. На жаль, не без наслідків;

 • Носіть ноутбук в сервіс-центр для чищення від пилу і бруду не рідше ніж один раз на рік. Перегрів - частий випадок появи серйозних несправностей.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 9)
Попередня новина: Винница: главные ...
Наступна новина: Что собой представляет ...

КОМЕНТАРІ