Державний архів Житомирської області показав історію становлення незалежності України.

Державний архів Житомирської області показав історію становлення незалежності України.

20.08.16 08:01 0 278
19 серпня, у приміщенні Державного архіву Житомирської області відкрилася виставка архівних документів з нагоди 25-річчя від Дня проголошення незалежності України.

Переглянув експозицію виставки заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута.

— Звертаючись до присутніх, Ярослав Лагута зазначив: «На жаль, 25 років тому ми, мабуть, не усвідомлювали, що нам незалежність далась досить легко, одним розчерком пера. В останні роки нас переконують, що нічого не буває легким – за волю, незалежність, свободу необхідно боротися. Але всі ми розуміємо, що незалежність не народжується навіть за 25 років. Вона стала результатом багатовікового прагнення українського народу самостійно наводити лад у своїй домівці. Бажаю усім переможного миру, щоб ми з гордістю могли відсвяткувати єдність та незалежність нашої держави».

Експозиція виставки відтворює історію державотворення та боротьби за незалежність України, висвітлює події в Україні під час Революції Гідності 2013-2014 років та сьогодення.

Період відродження Української держави (1917-1920 років) позначений появою значної кількості конституційно-правових актів, які передбачали організацію державної влади в Україні. Зокрема, на виставці розміщено копії чотирьох Універсалів Української Центральної Ради, Закон УЦР «Про національно-персональну автономію», «Про державну мову на Вкраїні», «Про державний герб України» за 1918 рік.

Центральне місце в експозиції займають документи, присвячені здобуттю одвічної мрії українського народу – проголошенню Незалежності України. Це насамперед, Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року, Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року та документи Житомирської міської Ради народних депутатів: рішення 2 сесії 21 скликання «Про використання української національної символіки на території міста Житомира», рішення 10 сесія 21 скликання «Про відношення до дій облвиконкому під час державного перевороту 19-21 серпня 1991 року», інформація голови постійної комісії з питань культури, науки, релігії, мови, національних та інтернаціональних відносин депутата Шевчука А.Ф. «Про використання української національної символіки» тощо.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ