Осінь ледве розпочалася, а до служби „15-80” та у відділ екології вже поступають скарги та звернення громадян про спалювання відходів, що призводить до забруднення атмосферного повітря та погіршення умов проживання людей.
Звертаємо увагу всіх мешканців міста: і керівників і пересічних лучан – в місті спалювати відходи заборонено! Небажання усвідомити реальну загрозу здоров'ю людини та довкіллю від продуктів згорання відходів та байдужість до страждань людей призводить до сумних наслідків.
За даними управління охорони здоров'я, у місті з року в рік зростає кількість зареєстрованих хвороб органів дихання: бронхіальної астми, хронічних бронхітів, ринітів, хронічних ларингітів, астматичних станів, алергічних ринітів. На диспансерному обліку з хронічними формами хвороб дихальних шляхів перебуває 1228 жителів міста, а в осінній період значно зростає з причин погіршення якості атмосферного повітря, яке забруднене продуктами згорання відходів та різноманітних органічних решток. А скільки ще людей просто мовчки терплять та страждають від диму в осінню пору, не звертаючись до лікарів.
Дим від спалювання листя - це концентрована сильнодіюча токсична суміш, яка, досягаючи найглибших ділянок легень, утворює там комбінації осаджених токсичних елементів, що заважають процесу засвоєння кисню в організмі. Окремі продукти згорання листя і особливо пластикових відходів, які потрапляють в купи сміття, є канцерогенними сполуками, що спричиняють розвиток ракових клітин.
Не спалюйте листя і стерню на дачних ділянках! Оскільки більшість лучан мають дачні ділянки в межах приміських садівничих товариств дим від спалювання сухої рослинності потрапляє в місто, отруюючи повітря і погіршуючи якість життя мешканцям міста. Альтернатива спалюванню – компостування органічних відходів. Ваше здоров'я у Ваших руках.
При виявленні фактів спалювання відходів або городніх залишків на території міста просимо Вас повідомляти за телефонами:
72-33-96; 72-46-95 – Державна екологічна інспекція у Волинській області;
15-80 – цілодобова служба оперативного реагування Луцької міської ради;
72-26-49 – департамент муніципальної поліції Луцької міської ради;
72-46-08 – відділ екології Луцької міської ради.
Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за самовільне випалювання рослинності, її залишків, а також відходів передбачено накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн.) і на посадових осіб від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).
Відділ екології Луцької міської ради
Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Вінниччині СБУ ...
Наступна новина: В Луцьку міський голова ...