Пам’ятник Ігорю Гереті урочисто відкрили у Тернополі на його улюбленій вулиці

Пам’ятник Ігорю Гереті урочисто відкрили у Тернополі на його улюбленій вулиці

27.09.16 10:53 0 210
Урочисте відкриття пам'ятника, присвяченого краєзнавцю Ігорю Гереті відбулося у неділю 25 вересня на вулиці Валовій у Тернополі.

Пам'ятник відомому археологу, історику та громадському діячеві встановили з нагоди відзначення 78-річня з дня його народження.

Видатний тернополянин наче живий прямує бруківкою на зустріч людям. Автор такої оригінальної ідеї — скульптор, вихідець з Тернополя Олесь Маляр.

Модель майбутнього пам'ятника визначали на засіданні художньої ради. Експерти обрали найкращу й найоригінальнішу модель, яку ще й схвалила донька Ігоря Герети.

Архітектор пам'ятника — голова правління Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олег Головчак. Замовник — тернопільська обласна організація товариства «Меморіал» ім. В. Стуса.

«Це була неординарна та унікальна особистість. Його внесок у боротьбу України за незалежність — безцінний. Він завжди провадив активну громадську діяльність, будив національну свідомість. І до нього завжди тягнулися люди. Свій день Ігор Герета проводив у спілкуванні з людьми, а вночі творив свої наукові праці», — відзначив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

До слова, місце розташування пам'ятника — доволі символічне. Колись саме на цій вулиці, замість теперішньої споруди управління Національної Поліції в Тернопільській області, розташовувався старий музей, у якому працював Ігор Герета.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ