В Луцьку на засіданні “круглого столу” обговорювали актуальні питання розвитку сімейних форм виховання дітей — сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування

В Луцьку на засіданні “круглого столу” обговорювали актуальні питання розвитку сімейних форм виховання дітей — сиріт та дітей,позбавлених батьківського піклування

30.09.16 18:39 0 431
Напередодні Дня усиновлення, кий відзначають 30 вересня, у конференц — залі департаменту ЦНАП відбувся “круглий стіл” на тему: “Актуальні питання розвитку сімейних форм виховання дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”. Участь у зустрічі взяли заступник міського голови Юрій Моклиця, начальник служби у справах дітей Федір Шульган, директор Луцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ліна Галан, заступник директора департаменту соціальної політики Тетяна Корецька, представники громадських організацій, які працюють у напрямку підтримки прийомних сімей, опікуни та вихователь дитячого будинку сімейного типу.

Розпочали засідання із перегляду соціального ролика на тему “Родина — кожній дитині”. Потому Федір Шульган навів статистичні дані щодо дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За його словами, станом на на первинному обліку у службі у справах дітей перебуває 161 дитина. З них 53 дитини — сироти та 108 дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти даної категорії влаштовані під опіку та піклування (128), у прийомні сім'ї - 5, у дитячі будинки сімейного типу — 10, у державні дитячі заклади — 17. Впродовж 2016 року у Луцьку усиновлено 12 дітей. Серед основних проблем, які пов'язані з усиновленням, Федір Шульган назвав обов'язковість попереднього навчання для потенційних усиновителів, а також проходження медичного обстеження майбутніх опікунів та усиновителів. Він наводить приклад Республіки Польща, де обов'язковим є повне обстеження на предмет фізичного та психічного здоров'я, відсутність алкогольної і наркозалежності. Водночас він відзначив те, що усиновлювачі виявляють бажання взяти під опіку дітей із важкими захворюваннями, маючи при цьому необхідні можливості для забезпечення належного догляду за ними.

Заступник міського голови Юрій Моклиця зазначив, що комплексне вирішення проблем, пов'язаних із соціальною адаптацією дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є однією із важливих складових роботи відповідних підрозділів міської ради. “Більшість соціально незахищених верств населення в Україні - це люди, які стають тягарем для суспільства. Тому наше завдання — допомогти їм стати повноцінними членами соціуму. У Європі діти — сироти нічим не поступаються своїм ровесникам із повноцінних сімей. Вони навчаються, займаються спортом, відвідують різноманітні гуртки. На мою думку, варто фінансово заохочувати спортивні заклади та заклади культури, у яких виховуватимуться такі діти”, - наголосив він.

Директор Луцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ліна Галан розповіла, що пріоритетним завданням центру є не лише робота із дітьми сиротами, а й із сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Також центр займається проведенням різноманітних лекцій та бесід задля надання психологічної підтримки сім'ям, які виступають усиновлювачами.

Представник Волинської обласної філії Всеукраїнської благодійної організації “Благополуччя дітей” Валерій Петрович звернув увагу на те, що за останні роки в Україні значно зменшилася кількість дітей - сиріт, які перебувають в інтернатах. Це свідчить про те, що кількість людей, які готові стати прийомними батьками, зростає. Тому він вважає за необхідне проводити різноманітні тренінги для прийомних родин, усиновителів та опікунів. Серію подібних тренінгів планують започаткувати спільно з службою у справах дітей та центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді уже в наступному році.

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Закарпаття: в області ...
Наступна новина: Вінничина: «Електронний ...

КОМЕНТАРІ