Степан Барна: Я радикально налаштований навести порядок у сфері лісового господарства

Степан Барна: Я радикально налаштований навести порядок у сфері лісового господарства

07.10.16 13:33 0 386
Принципова позиція очільника області — відстоювати, допомагати й підтримувати бізнес Тернопільщини. Проте за однієї умови: якщо підприємство працює чесно й відкрито, створює робочі місця, сплачує податки й зареєстроване на території Тернопільської області. Про це заявив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час засідання круглого столу на тему: «Стан розвитку та проблемні питання суб'єктів діяльності малого та середнього бізнесу деревообробної та суміжних галузей області».

Про ведення господарської діяльності лісовими господарствами області, проблеми і шляхи вирішення доповів начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко.

«В області працює робоча рейдова група, діяльність якої спрямована на виявлення незаконної самовільної вирубки лісів. За 9 місяців поточного року офіційно зафіксовано 107 подібних випадків, складено 36 протоколів. Крім того, окремі підприємства розпочали масову закупівлю лісу й необгрунтовано піднімаючи на них ціни, у подальшому диктують свої умови», — інформував Олег Яремко.

Степан Барна закцентував увагу на тому, що вже найближчим часом буде проведена роз'яснювальна роботи з підприємствами, які скуповують деревину, проте зареєстровані не на території Тернопільської області.

«Я радикально налаштований навести порядок у сфері лісового господарства. Ми можемо налагодити нашу співпрацю, для цього спершу необхідно вийти на нульову позицію. Наступний крок — прийняти певне положення аукціону, згідно якого 50% сировини повинні залишатися на місці переробки. Також я розраховую на вашу допомогу у вирішенні проблеми із незаконними лісниками та переробниками», — звернувся до присутніх підприємців Степан Барна.

Діяльність того чи іншого підприємства повинна бути легалізована, наголошує очільник області. Бо це просто нонсенс, якщо, для прикладу, на пилорамі числитися лише один працівник і його реальна зарплата становить 1500 гривень, як нерідко роботодавці вказують в офіційних документах. Якщо підприємці провадитимуть свою діяльність відкрито й прозоро, зі свого боку Степан Барна гарантує їм всебічну підтримку.

За підсумками даного круглого столу визначили низку рекомендацій, серед яких вільний доступ громадськості до планів проведення господарських заходів (вирубок) на території лісового фонду, а також оприлюднення на офіційних сайтах управління, місцевих органів влади дозвільних документів про здійснення вирубки.

«Тернопільське обласне управління лісового та мисливського господарства повинне підготувати звернення до Кабінету Міністрів України, Держлісагенства України з пропозиціями внести зміни до Положення про реалізацію необроблених лісоматеріалів. Зокрема, загальні аукціонні торги повинні відбуватися щоквартально у дві торгові сесії. До участі у першій допускати покупців, виробництво яких розміщується на території області», — зазначив заступник голови - керівник апарату Тернопільської облдержадміністрації Ігор Вонс.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ