У Тернополі відкрили анотаційну дошку автору пісні «Файне місто»

У Тернополі відкрили анотаційну дошку автору пісні «Файне місто»

07.10.16 17:20 0 251
6 жовтня на фасаді будинку біля пам’ятнику Івана Франка відбулося відкриття анотаційної дошки відомому музиканту, вокалісту рок-гурту «Брати Гадюкіни», автору пісні «Файне місто Тернопіль» Сергію Кузьмінському. Це вже шоста анотацій на дошка з QR-кодом, яку відкрили у Тернополі.

«Майже кожне місто в Україні має свою визначеність у назвах, наприклад, Полтава - місто галушок, перша столиця - це Харків, інтелектуальна столиця - це Львів, а Тернопіль - файне місто. І таке воно одне, - каже начальник управління культури та мистецтв Олександр Смик. - Коли міська рада підписувала угоду з гуртом «Брати Гадюкіни» про передачу прав на композицію «Файне місто Тернопіль», то йшлося лише про використання фрази «Файне місто»».

Гурт «Брати Гадюкіни» був першим серед україномовних рок-гуртів, його називають культовим гуртом, який здобув велику популярність у багатьох країнах.

«Незважаючи на критику багатьох людей щодо суперечливості особистості Сергія Кузьмінського та їх ставлення до пісні, цей гурт все-таки посів вагоме місце в історії української музики, - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. - До речі, дошка лідеру гурту «Брати Гадюкіни» - друга анотаційна дошка знаковій постаті у Тернополі. Перша була відкрита цього року на замку засновнику міста Яну Амору Тарновському».

Довідка: Анотаційні дошки у Тернополі розміщені: на «Універмазі», де колись був Парафіяльний костел Пресвятої Діви Марії Неустанної помочі; на фасаді бул. Шевченка, 23, поруч якого була тернопільська ратуша; на вул. Опільського, 1, де знаходився Єзуїтський костел; на приміщенні Тернопільської міської ради; на замку, присвячена постаті Яна Амора Тарновського та тепер лідеру гурту «Брати Гадюкіни» Сергію Кузьмінському.

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ