В Житомирській області про деталі реформування медичної та освітньої галузей розповідає Ярослав Лагута.

В Житомирській області про деталі реформування медичної та освітньої галузей розповідає Ярослав Лагута.

08.10.16 12:10 0 218
Вчора, 5 жовтня, у програмі «Віч-на-віч» на телеканалі «Житомир» обговорювали питання реформи медичної галузі, освіти, благоустрій Житомира та розвиток туризму в області.

Гості студії – заступник голови Житомирської облдержадміністрації Ярослав Лагута та заступник Житомирського міського голови Матвій Хренов.

Щодо реформування галузі охорони здоров'я у 2017 році, зокрема заключення контракту пацієнта з лікарем та відповідне фінансування медичної допомоги, Ярослав Лагута зазначив: «Поки що це буде відбуватись лише в розрізі первинної ланки медицини. Говоримо тільки про сімейного лікаря, про невідкладну медичну допомогу і пакет первинних послуг, які гарантовано надаються державою на безкоштовній основі».

Заступник голови Житомирської облдержадміністрації наголосив на основних моментах законопроектів про страхову медицину: фінансування первинної ланки здійснюватиме держава, вторинна (стаціонарна) фінансуватиметься в пропорції 40% державних коштів до 60% коштів пацієнта, а третинна, яку надаватимуть обласні висококваліфіковані медичні заклади охорони здоров'я, – 20 на 80. Саме це стимулюватиме пацієнтів. Адже на первинній ланці формується здоров'я нації, яке складається і з якісних медичних послуг, і постійних обстежень, і профілактики тощо.

Також у програмі було піднято питання, яке хвилює всіх освітян області, – підвищення заробітних плат та реформування цієї сфери.

Ярослав Лагута прокоментував ситуацію, що виникла з реорганізацією Товщанської школи у Романівському районі та загалом по оптимізації шкіл в області.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: З 10 жовтня у Тернополі ...
Наступна новина: В Закарпатській області ...

КОМЕНТАРІ