Існує 4 основних типи будівельних риштувань, а саме: рамні, клинові, хомутові, штирьові. Всі дані види риштувань вважаються стійковими, приставними і розбірними, крім рамних, в яких замість вертикальних стійок використовуються рами. Основні конструктивні відмінності полягають в способі з'єднання окремих елементів будівельних риштувань між собою.
Існує також такий термін, як підвісні будівельні риштування, до яких можна віднести клинові, хомутові та чашкові риштування. Головна відмінність, яка дозволяє називати їх підвісними, криється в жорсткості одержуваного каркаса, що дозволяє не тільки установку на твердий грунт, а й в підвішеному стані (прикріплені безпосередньо до фасаду будівлі). Через помилкову назву з'явився і такий вид риштувань, як баштові пересувні будівельні риштування, які насправді є вишками турами. Далі ми більш детально поговоримо про кожен вид риштувань і розповість нам про них співробітник компанії "Будпрокат": http://budprocat.com/, в кій ви можете взяти риштування на прокат.
Рамні риштування
Данний вид риштувань не надто відрізняється від інших типів риштувань, за рахунок готових зварних рам (інші типи будівельних риштувань збираються з окремих елементів), в слідстві чого досягається мала вага конструкції. Саме тому рамні риштування дуже часто називають полегшеними. До очевидних плюсів риштувань рамного типу можна віднести малу вагу конструкції, за рахунок меншої металоємності, в слідстві чого вони є найдешевшими, а також мінімальний час необхідний для збірки, завдяки готовим звареним рам і прапорцевим замках за допомогою яких до рам приєднуються діагональні і горизонтальні зв'язки.
Штирьові риштування
Данний вид риштувань отримав свою назву завдяки способу з'єднання окремих елементів між собою (їх з'єднують за допомогою наварених штирів). Нарівні з рамними риштуваннями вони досить зручні в збірці, завдяки швидкому з'єднанню окремих елементів між собою. З відмінностей слід відзначити велику свободу при збірці конструкції, завдяки поперечкам різних розмірів можна створювати більші робочі площадки. Важливу роль в конструкції грають горизонтальні зв'язки, вони виготовляються різних розмірів, що дозволяє підлаштовувати конструкцію під фасад будівлі.
Клинові риштування
Данний вид риштувань найбільш вигідний в співвідношенні міцності і універсальності до ціни. Відчутним мінусом є більший час необхідний для збірки конструкції, в слідстві клинового з'єднання вертикальних стійок з іншими елементами. Але цей недолік компенсується можливістю складання конструкції практично будь-якої необхідної форми. Фланці наварені на вертикальні стійки дозволяють вести збірку в восьми напрямках. Для клинових риштувань виготовляються консолі, які являють собою внесений каркас, за допомогою якого можна істотно збільшити розмір робочого майданчика в необхідному місці, а при наявності невеликої виїмки в фасаді наблизити майданчик до стіни.
Хомутові риштування
Данний вид риштувань найбільш трудомісткий при складанні, оскільки кожне з'єднання вертикальних стійок з поперечними, горизонтальними і діагональними зв'язками робиться за допомогою спеціальних хомутів, які необхідно закручувати гайковим ключем. Необхідність у великій кількості хомутів дуже сильно позначається на вартості, тому хомутові риштування найбільш дорогі. До найважливішим плюсів хомутових риштувань відноситься можливість збірки конструкції будь-якої форми і можливість поєднувати дані риштування з будь-яким іншим видом в необхідних місцях, для отримання конструкції бажаної форми або з'єднання окремих конструкцій між собою.