загрузка...
 У Волинській області за втручання прокуратури дітям-сиротам виплатили одноразову допомогу

У Волинській області за втручання прокуратури дітям-сиротам виплатили одноразову допомогу

09.11.16 13:05 0 202
Луцька місцева прокуратура в ході вивчення стану дотримання соціальних і майнових прав дітей-сиріт, які перебувають на обліку в службах у справах дітей Луцької міської ради та Луцької РДА, виявила порушення вимог Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» посадовими особами шкіл-інтернатів області щодо невиплати випускникам одноразової грошової допомоги в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку.

У зв'язку з тим, що неповнолітні позбавлені батьківського піклування, належать до соціально незахищеної категорії населення та неспроможні самостійно захистити свої інтереси в суді, а опікуни й відповідні служби органів державної влади та місцевого самоврядування не вживали заходів до захисту їх майнових прав, на захист прав дітей-сиріт стала прокуратура.

У вересні 2016 року Луцькою місцевою прокуратурою подано до суду три позовні заяви про визнання протиправною бездіяльності Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату I-III ступенів "Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки", Головненської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату "Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки", Люблинецької спеціалізованої школи-інтернату I-III ступенів "Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки" та зобов'язання їх виплатити одноразову грошову допомогу випускникам на загальну суму 19 тис. грн.

Наразі рішеннями Ковельського міськрайонного та Любомльського районного судів 2 позови прокурора задоволені в повному обсязі, 1 - перебуває на розгляді.

Зауважимо, що у зв’язку з внесенням змін до Конституції України з 30 вересня 2016 року органи прокуратури не наділені повноваженнями на представництво інтересів дітей в суді.

Тому Луцька місцева прокуратура закликає служби у справах дітей Луцької міської ради та Луцької РДА вживати належних заходів до захисту прав дітей.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Буковині розпочалося ...
Наступна новина: В Луцьку отримано нові ...

КОМЕНТАРІ