Вінниччину з робочим візитом відвідав бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета (+фото)

Вінниччину з робочим візитом відвідав бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета (+фото)

10.11.16 08:49 0 210
8 листопада, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та голова обласної Ради Анатолій Олійник зустрілися з бізнес-омбудсменом в Україні Альгірдасом Шеметою, який прибув до регіону в рамках робочої поїздки.

В ході зустрічі керівники області інформували гостя про основні тенденції розвитку Вінниччини, зокрема її бізнес-середовища.

«Вінницька область – регіон, який дуже активно розвивається. Близько 65 % доданої вартості на території виробляється за рахунок агропромислового комплексу і продуктів його переробки. Так склалося історично. Водночас, у цьому році ми маємо не тільки сприятливі погодні умови: почало працювати і конкурентне середовище, дуже позитивні умови на зовнішніх ринках, ринках продовольства. Більше того, ми почали відчувати певні переваги від угоди про Асоціацію з ЄС, особливо в її економічній частині», - зазначив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

Він також повідомив, що цьогоріч аграрії Вінниччини матимуть історичний рекорд валового збору зернових – близько 5,5 млн. тонн, і поточна капіталізація аграрного бізнесу лише від зернової групи складатиме 25 млрд. гривень.

Водночас керівник ОДА відзначив, що в області є категорична заборона будь-якого адміністративного втручання в процес ведення аграрного бізнесу, та наголосив на необхідності вирішення питання зайнятості сільського населення.

«Дуже важливо, щоб в сільській місцевості розвивався кооперативний рух. Зараз ми бачимо, що малі фермери об'єднуються один з одним, щоб обробляти землю. Цей рух вже не штучний, а природній. Зрозуміло, що потрібен позитивний досвід, критична маса змін, щоб люди це бачили. Тоді цей процес піде активніше», - підкреслив Валерій Коровій.

Зупинився голова облдержадміністрації і на тенденціях розвитку промислового сектору регіону, зауваживши, що 1 робоче місце в промисловій індустрії створює біля себе до 5 робочих місць в інших сферах бізнесу, тож обласна влада приділяє цьому питанню досить велику увагу.

Очільник Вінниччини інформував бізнес-омбудсмена про інвестиційні проекти, які нині реалізуються в регіоні, а також про діяльність на території області підприємств з іноземним капіталом. Водночас повідомив, що Вінниччина – єдина область в Україні, яка торік підписала угоду з Єврокомісією по реалізації інвестиційних проектів малого бізнесу, який переїхав до регіону зі Сходу України та Криму.

Поряд з цим Валерій Коровій торкнувся заходів, які здійснює Уряд щодо зменшення навантаження на фонд заробітної плати для бізнесу та інформував про проект, який реалізується в області за урядової підтримки щодо збільшення енергетичних потужностей міста Вінниці.

Серед проблемних питань керівник ОДА акцентував особливу увагу на непростій ситуації на ринку кредитних ресурсів для малого і середнього бізнесу.

Показники розвитку Вінницької області бізнес-омбудсмен в Україні Альгірдас Шемета визнав вражаючими, особливо у сфері агропромислового комплексу, та підтвердив важливість відновлення кредитування для подальшого розвитку підприємництва регіону.

Водночас він інформував про роботу та завдання Ради бізнес-омбудсмена, яку, власне, представляє. «Ми слугуємо платформою для бізнесу, через яку вони можуть відкрито, прозоро вирішувати проблеми, з якими зіштовхуються. За майже півтора роки роботи ми розглянули більше тисячі звернень підприємців з різних питань і отримали прямий фінансовий ефект для бізнесу більше 6 млрд. гривень», - зазначив Альгірдас Шемета. Що ж стосується Вінниччини, зауважив він, то з регіону надійшло лише 10 звернень, більшість з яких торкається питань податкової сфери.

Разом з тим, бізнес-омбудсмен відзначив, що мав нагоду поспілкуватися з підприємцями області, які, у свою чергу, позитивно оцінюють роботу обласної влади з бізнесом. «Думаю, що це дуже хороший показник. Не в усіх областях таке відношення бізнесу до місцевої влади. І гадаю, що ті результати, які ви озвучили, це в тому числі й завдяки хорошому взаєморозумінню між бізнесом та обласною й районними адміністраціями», - підкреслив Альгірдас Шемета.

В ході спілкування учасники зустрічі обговорили також актуальні в умовах сьогодення проблеми для бізнес-середовища та можливі шляхи їх вирішення.Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Луцьку відбудеться ...
Наступна новина: В Луцьку депутати міської ...

КОМЕНТАРІ