Присвятити себе культурі та мистецтву – це не лише професія, але і певний стиль життя. На цій стежині, не завжди все просто, але ті, хто зробив цей вибір, не шкодують. Водночас підростає і гідна молода зміна.
Тернопільщина славиться своїми Фестивалями – понад десяток з яких уже стали самостійними дійствами. Кожного, хто завітає у наш край, вражають своїм колоритом та самобутністю «Дзвони Лемківщини», «Братина», «Борщівська вишиванка» та багато інших мистецьких акцій. Цього року масштабно відзначили 100-річчя боїв за гору Лисоня, вшанувавши звитягу українських легіонерів – Січових Стрільців. Також родзинкою Тернопілля стають «Свята Замків», які обов'язково будуть продовжуватися й набудуть додаткової барвистості.
Водночас культурно-мистецька промоція Тернопільщини буде активно реалізовуватися не лише в теплий період року.
В Тернопільській області налічується понад 6 тисяч об'єктів культурної спадщини, діє майже три десятки музеїв, свої творчі здобутки представляють близько 3,5 тисяч аматорських колективів – з яких 335 мають звання «народний» або «зразковий» - що є одним із найкращих показників в Україні. До загальної мережі закладів культури Тернопільщини входять: 917 клубів, 877 бібліотек, понад 50 початкових мистецьких навчальних закладів. В області діє академічний драмтеатр, а також театр актора і ляльки. Спеціалістів в галузі мистецтва готують музичне училище ім. Соломії Крушельницької в Тернополі та вище училище культури у Теребовлі. Також діє велика кількість шкіл естетичного виховання та центрів народної творчості. Тож плани щодо збільшення фінансування у 2017 році дозволяють думати про додаткові перспективи та нові напрямки роботи.
За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток української національної культури нагороджено грамотами обласної державної адміністрації:
БУТКОВСЬКОГО
Ярему Івановича
–
директора Заліщицької музичної школи
ГУРСЬКУ
Оксану Степанівну
–
лектора-екскурсовода Державного історико-архітектурного заповідника у м. Бережани
КОБАСУ
Ігоря Богдановича
–
молодшого наукового співробітника Національного заповідника ”Замки Тернопілля”
КОЗЕЛКО
Світлану Степанівну
–
директора комунальної установи Тернопільської міської ради ”Тернопільська міська централізована бібліотечна система”
КРИВКО
Марію Іванівну
–
директора Бучацької музичної школи
ПЕЛЕХАТОГО
Ярослава Омеляновича
–
головного спеціаліста відділу культури, охорони культурної спадщини управління культури обласної державної адміністрації
СМИКА
Олександра Івановича
–
начальника управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради
СОХАЦЬКОГО
Михайла Петровича
–
директора Борщівського обласного комунального краєзнавчого музею
ФЕЛЕНЧАКА
Василя Андрійовича
–
художнього керівника та диригента комунальної установи Тернопільської міської ради “Муніципальний Галицький камерний оркестр”
ЦЕПЛИК
Ольгу Володимирівну
–
старосту народного хору національно-патріотичної пісні “Заграва” комунальної установи “Тернопільський міський палац культури “Березіль” імені Леся Курбаса”;
Очільник краю відзначив грамотами колективи Борщівського, Гусятинського, Козівського, Шумського районних будинків культури; народний аматорський вокальний ансамбль ”Більчанка” будинку культури с. Більче-Золоте Борщівського району, відділ культури, туризму, національностей та релігій Чортківської районної державної адміністрації.
Також серед нагороджених – начальник відділу культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації Підволочиської об'єднаної територіальної громади Інга Бабій та директор обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького в м. Кременець Тамара Сеніна.
Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Несколько причин почему ...
Наступна новина: Луцьк: департамент ...