У прокуратурі Волині обговорили проблеми,пов’язані зі зростанням в області кількості злочинів проти власності

У прокуратурі Волині обговорили проблеми,пов’язані зі зростанням в області кількості злочинів проти власності

11.11.16 16:19 0 271
У прокуратурі Волині під головуванням прокурора області Максима Киричука за участі керівників Головного управління Національної поліції в області, управління Державної пенітенціарної служби України в області та управління патрульної поліції ДПП Національної поліції України відбулася нарада, на якій обговорено питання профілактики злочинів проти власності, а також ефективності виконання завдань кримінального провадження та оперативно-розшукової діяльності щодо попередження, розкриття та розслідування кримінальних правопорушень цієї категорії.

Розпочинаючи нараду, прокурор області зауважив, що на Волині спостерігається значний ріст злочинів проти власності, яких упродовж року обліковано 6 820. Динаміка росту цих злочинів становить 46,4%, при тому, що по державі 30,3%.

Левову частку – 82,5 відсотка злочинів проти власності складають крадіжки. Їх в області цьогоріч вчинено 5630. 10, 6 відсотка злочинів проти власності складають шахрайства (724), 3,6 відсотка - грабежі (246) та менше 1 відсотка - розбої (40).

Правоохоронцями ж розкрито лише кожен п’ятий злочин проти власності та кожен четвертий щодо незаконного заволодіння транспортними засобами.

Такий негативний стан зумовлений тим, що органами поліції не здійснюється належно аналіз стану вчинення крадіжок, не визначається їх географічна локалізація, місцезнаходження потенційно привабливих для злочинців об’єктів, а також факторів, які полегшують вчинення злочинів даної категорії.

Є претензії до роботи оперативних підрозділів.

Групи злочинців фактично не виявляються.

Органами поліції також недостатньо проводиться роз’яснювальна робота з населенням, тим часом волиняни все частіше потерпають від шахраїв, які заволодівають їхніми коштами під виглядом продажу певних товарів через мережу Інтернет або ж через повідомлення неправдивої інформації про виникнення та залагодження проблемних ситуації з рідними, виманюють коди до платіжних карток.

Кожен третій злочин проти власності на Волині цьогоріч вчинено раніше судимими особами. При цьому індивідуально-профілактичну роботу із звільненими від відбування покарання особами поліція належним чином не проводить.

Відтак усім правоохоронцям необхідно змінити підходи та бачення проблеми зі зростанням в області злочинів проти власності, аби спільними зусиллями досягти зменшення їхньої кількості, а також якісно розслідувати уже скоєні такі правопорушення задля притягнення винних осіб до відповідальності та відшкодування збитків, заподіяних цими злочинами потерпілим громадянам.

Учасниками наради визначено перелік заходів, спрямованих на досягнення цих завдань.

Прес-служба прокуратури області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Керівники КП ...
Наступна новина: У Луцькій міській раді ...

КОМЕНТАРІ