Чернівці: Стан призначення житлових субсидій населенню міста

Чернівці: Стан призначення житлових субсидій населенню міста

11.11.16 10:57 0 288
Введення в дію з 01.05.2015 р. постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 р. № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», якою спрощено процедуру призначення громадянам субсидій значно збільшило кількість домогосподарств, що скористались даною державною програмою і отримали реальну допомогу в оплаті житлово-комунальних послуг.

Якщо станом на 01.05.2015 р. на обліку в районних управліннях соціального захисту населення департаменту праці та соціального захисту населення міської ради числилось близько 4500 домогосподарств-отримувачів субсидій, то на їхня чисельність збільшилась в понад 8 разів і складає 36089 домогосподарств.

Як свідчить аналіз звернень мешканців міста внаслідок суттєвого підвищення тарифів з оплати за послуги з теплопостачання впродовж останнього часу кількість звернень за наданням житлових субсидій суттєво зросла. Так впродовж жовтня зареєстровано понад 2400 звернень громадян із 9832 звернень зареєстрованих протягом поточного року.

По 30690 особовим справам отримувачів житлових субсидій проведено перерахунки розмірів субсидій з врахуванням оплати послуги з теплопостачання в зв'язку з початком опалювального сезону, який розпочато з 11.10.2016 р. На даний час повідомлення про проведений перерахунок розміру субсидій надіслано почтою майже 12 тис. заявникам. В найближчий час їх отримають решта отримувачів.

Крім того, (без звернень громадян) продовжено надання житлової субсидії отримувачам, термін якої закінчився у вересні поточного року. Оскільки відповідно до діючого законодавства продовження надання населенню субсидій з оплати за житлово-комунальні послуги приводиться в автоматичному режимі, як і проведення перерахунків її розміру в зв'язку з підвищенням тарифів з оплати за житлово-комунальні послуги, початком опалювального сезону, необхідності у відвідуванні управлінь соціального захисту населення для отримання повідомлень про призначення субсидій немає. Повідомлення будуть доставлені кожному отримувачу поштою.

Разом з тим, необхідно звернути увагу, що в разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні, їх соціального статусу, переліку отриманих житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівлі товарів або оплату послуг одноразово на суму понад 50 тис. грн. громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний проінформувати управління соціального захисту населення шляхом подання відповідних документів.

Єдиним критерієм при визначенні права на призначення субсидії є сукупний дохід зареєстрованих осіб домогосподарств, який визначається виходячи з отриманих особами доходів фізичних осіб за попередній календарний рік, тобто з січня по грудень 2015 року. Наявність у власності інших житлових приміщень, двох і більше автомобілів, земельних ділянок, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки на суму понад 50 тис. грн. не позбавляє права громадянина на отримання житлової субсидії.

Тому, тим громадянам, які на даний час не скористались цією соціальною підтримкою держави, рекомендуємо звернутись до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації та оформити субсидію, що дасть змогу суттєво заощадити сімейний бюджет.

метою економії часу документи можна надіслати як поштовим зв'язком, так і електронною поштою.

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Вінничина: ...
Наступна новина: В Луцьку бійцям у зону АТО ...

КОМЕНТАРІ