загрузка...
 У фотоальбомі «Заповідні куточки Вінниччини» презентовано природні багатства краю (+фото)

У фотоальбомі «Заповідні куточки Вінниччини» презентовано природні багатства краю (+фото)

15.11.16 19:04 0 297
14 листопада, на щопонеділковій апаратній нараді директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрацій Микола Ткачук, проінформував присутніх про досягнення та перспективи розвитку в області природо-заповідних фондів.

В ході нараді відбулась презентація фотоальбому «Заповідні куточки Вінниччини», що був виданий цього року за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. «Ідея видання альбому виникла у зв'язку з потребою представлення області як на загальноукраїнському, так і на міжнародному рівні. Адже, поруч із гарними показниками економічного і соціального розвитку, особливого значення для іміджу регіону набуває і екологічна складова. Вінниччина має вагомі надбання у цій галузі та величезний потенціал для подальшої успішної роботи», - повідомив посадовець. «Альбом «Заповідні куточки Вінниччини» відкриває національний природний парк Кармелюкове Поділля» (створений у 2009 році) площа - 20203,4 га, Тростянецький та Чечельницький райони. Тут збережені у природному стані дубово-грабові та дубові ліси, які раніше покривали більшу територію області, ділянки степу та луків, що характеризуються великим розмаїттям флори і є домівкою для чисельних представників тваринного світу. На території парку виявлено 24 види рослин, які включені до Червоної книги України та цілий ряд видів, що занесені до міжнародних охоронних списків. До типових видів тваринного світу належить кабан дикий».

За словами Миколи Ткачука, в альбомі представлені чотири регіональних ландшафтних парки. Регіональний ландшафтний парк «Мурафа» (створений у 2008 року, площа - 3452,7 га, у Могилів-Подільському та Чернівецькому районах), регіональний ландшафтний парк «Дністер» (створений 2009 року, площа - 6719,48 га, Могилів- Подільський та Ямпільський райони), регіональні ландшафтні парки «Середнє Побужжя» та «Немирівське Побужжя» (створенні у 2009 та 2013 роках, загальна площа - 8296,2 га, Тиврівський та Немирівський райони).

«Басейн річки Мурафи є екологічним коридором, де збережені мальовничі береги, невеликі ліси, степове та лучне різнотрав'я, гранітні скелі та пороги. Регіональний ландшафтний парк «Дністер» охоплює долину річки Дністер і є однією з унікальних територій, де домінуючим типом урочищ є «стінки» - комплекс осадових товщ, віком до 420 млн. років. Являється місцем зимівлі та гніздування багатьох видів птахів. Парк «Дністер» є перспективним для створення на його основі транскордонного або міжнародного природного парку. Парки «Середнє Побужжя» та «Немирівське Побужжя» - окрасою є річкові пороги, що формуються в тих місцях, де на поверхню виходять кристалічні породи Українського щита. Рослинний покрив формують широколистяні ліси, степова та лучна флора. Гарні краєвиди, лісові масиви, степове та лучне різнотрав'я. Родзинкою заповідного фонду є два орнітологічних об'єкти - загальнозоологічні заказники «Сандрацький» та «Згарський». Загальнозоологічний заказник загальнодержавного значення «Згарський», (2002 р., площа - 3018,7 га, Жмеринський та Літинський райони). Тут, у долині річки Згар, збереглися у природному стані водно - болотні угіддя. Гніздується та перепочиває під час міграцій величезна кількість птахів. Загальнозоологічний заказник місцевого значення «Сандрацький», (1997р., площа - 498,1 га, Хмільницький р-н.), це одне із кращих місць, де розводиться ондатра, видра, річковий бобер. Багата орнітофауна. Є місцем зимівлі, гніздування та перепочинку птахів під час міграцій», - повідомив посадовець.

За словами Миколи Ткачука, в альбомі представлена одна із перших пам'яток області - геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення «Урочище Гайдамацький яр» (Чернівецький та Ямпільський райони). Річка Вушанка прорізала долину в товщах вапняків, сланців та пісковиків різних епохна глибину 120 метрів. Це своєрідний геологічний розріз півдня Вінницької області. На крутих схилах зростає дубово-грабовий ліс. Ботанічний заказник місцевого значення «Стінка» (Томашпільський район) - включає ліс та прилеглі до нього ділянки із степовою та лучно-степовою рослинністю. Візитною карточкою заказника є велика популяція сон-трави. Ландшафтних заказників місцевого значення «Струмок», «Джерельна діброва» та «Корчівка», що знаходяться в м. Жмеринка.

Відомою в області та за її межами є комплексна пам'ятка природи загальнодержавного значення «Урочище «Княгиня» (Піщанський район) - лісове урочище на кам'янистих схилах річки Кам'янки з численними водними джерелами. Заказники місцевого значення «Карасцький» та «Яришівська гора» (Муровано-Куриловецький р-н) - тут збережені ділянки природного степу, каньоноподібна долина з шарами пісковиків, вапняків та інших порід, зростають рідкісні та червонокнижні види.

«Наразі ми продовжуємо працювати над збільшенням природоохоронних територій, які на складають лише 2,25 % території області. Відповідно до Стратегії соціально-економічного розвитку області до 2020 року цей показник має становити 5%. У 2016 році створено 6 нових об'єктів ПЗФ (ботанічні заказники («Красне», «Дошка», «Криничка»), орнітологічний заказник «Ставки», гідрологічний заказник «Ільківський став», ландшафтний заказник «Сосонка») загальною площею понад 150 гектарів», - наголосив посадовець.

За словами Миколи Ткачука, на актуальним є створення природоохоронних територій, які включають ландшафтні, ботанічні, геологічні, водно-болотні, орнітологічні комплекси. Саме з такою метою ведеться робота над створенням національного природного парку «Центральне Поділля», до якого планується включити частину Вінницького, Літинського та Хмільницького районів.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Чернівецькі родини ...
Наступна новина: В Луцьку розповіли як ...

КОМЕНТАРІ