Міська програма розвитку фізичної культури і спорту дозволить розбудувати спортивну інфраструктуру Чернівців і підтримати найкращих спортсменів

Міська програма розвитку фізичної культури і спорту дозволить розбудувати спортивну інфраструктуру Чернівців і підтримати найкращих спортсменів

24.11.16 11:57 0 267
Програму розвитку фізичної культури і спорту у Чернівцях буде запропоновано 24 листопада на затвердження депутатському корпусу. Про це на брифінгу у Ратуші розповів Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.

Результати першого етапу Бюджету участі, моніторинг електронних петицій засвідчили, що чернівчани одним із пріоритетних завдань вбачають розвиток спортивної інфраструктури, створення доступного громадського простору для занять спортом, підтримка спортивних товариств та існуючих у місті спортивних традицій.

«Міська програма розвитку фізичної культури і спорту дозволить визначити пріоритети та забезпечити їх фінансування. На заходи програми щороку виділятимемо 50-60 мільйонів гривень. У попередні роки нам вдалося в основному зберегти існуючу спортивну інфраструктуру. Тепер завдання – її розширити, зробити більш сучасною і доступною для чернівчан. На спортом систематично займаються 40-42 тисячі чернівчан. Тобто 15-16 % населення міста охоплено систематичними заняттями фізичною культурою і спортом. Середній показник в Україні – 12,1 %. В економічно розвинених країнах цей показник становить 40% і більше. Ми прагнемо створити умови, які дозволять збільшити кількість чернівчан, які займаються спортом, щонайменше у два рази», – зазначив Олексій Каспрук.

Для початку планується розбудовувати спортивну інфраструктуру, матеріально стимулювати тренерів, спортсменів, які досягають високих результатів, активізувати фізкультурно-оздоровчу та спортивну роботу в усіх навчальних закладах та за місцем проживання, створювати умови для занять спортом людей незалежно від віку, з особливими потребами, пропагувати спорт, підтримувати спортивний громадський рух, спортивні ініціативи.

Тільки за три роки в спортивну інфраструктуру мають інвестувати до 155 млн. грн., з яких 80 млн. – у облаштування майданчиків для міні–футболу, багатофункціональних спортивних майданчиків із синтетичним покриттям, майданчиків з тренажерним обладнанням та футбольних полів на територіях загальноосвітніх навчальних закладів. Уже наступного року такі сучасні спортивні майданчики можуть з'явитися у 12-ти навчальних закладах. Зокрема, Програмою передбачається, що у школах №№27, 11 та ліцеї №4 будуть розширені футбольні поля, облаштовані бігові доріжки, встановлені вуличні комплекси для занять баскетболом, волейболом та міні-футболом, а також вуличні тренажери. У школі №3, 1,16 ДЮСШ №4 так само облаштують комплекси для ігрових видів спорту та зроблять штучні бігові доріжки. На облаштування цих майданчиків наступного року планується спрямувати 30 млн. грн., у наступні три роки – по 15-20млн. грн. Окрім того, щороку по 5-6 млн. грн. спрямовуватимуть на реконструкцію спортивних шкіл, по 200-300 тис. грн. – на закупівлю для спортивного інвентарю для ЗОШ, по 500 тис. грн. щороку – на закупівлю спортивного обладнання, одягу, взуття для спортшкіл, по 13 млн. грн. щороку – на реконструкцію стадіону «Буковина». Передбачені також видатки на проведення різних спортивних заходів,змагань – як серед дошкільнят, учнівської молоді, допризовників, так і масових спортивних.

«Є петиція про відновлення басейну при стадіоні «Буковина», яку ми підтримуємо, – каже міський голова. – Нагадую, що торік у грудні ми прийняли міську програму розвитку інфраструктури плавання. Щодо басейну «Буковини», то ми передбачаємо 700 тисяч на розробку проекту його реконструкції. Будемо мати вартість проекту, шукатимемо кошти. Окрім того, вже у грудні буде оголошено конкурс на виконання робіт з реконструкції басейну в ЗОШ №27. Ми збраємося серйозно підтримувати спортсменів, адже голого ентузіазму замало. На підтримку наших олімпійців пропонуємо майже 4 мільйони гривень. Це така компенсація на поліпшення житлових умов. Маємо 4-х учасників цьогорічної олімпіади – і кожний з них по черзі за чотири роки отримає по 950 тисяч гривень. Пропонуємо за рахунок міського бюджету встановити 30 % надбавки до посадового окладу тренерам спортшкіл і до 50% тим акредитованим фахівцям, у яких стаж роботи менше трьох років, винайти можливість для поліпшення їх житлових умов. Заплановано також запровадити спортивні стипендії найкращим спортсменам, винагороди спортсменам за високі спортивні результати».

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Виділено кошти ...

КОМЕНТАРІ