Перспективність сільського зеленого туризму Вінниччини як складова комплексного соціально-економічного розвитку регіону (+фото)

Перспективність сільського зеленого туризму Вінниччини як складова комплексного соціально-економічного розвитку регіону (+фото)

25.12.16 09:08 0 159
22 грудня, в приміщенні Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва відбувся інформаційний семінар на тему: «Актуальні питання організації та ведення бізнесу в сфері зеленого туризму», організаторами якого виступили Департамент міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації та Громадська організація «Вінницький бізнес клуб».

Захід був проведений в рамках реалізації Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2015-2016 роки, затвердженої рішенням 31 сесії обласної Ради 6 скликання від 16.01.2015 р.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко:

«Тема сьогоднішнього семінару є дуже актуальною, оскільки одним із основних завдань Департаменту є сприяння розвитку туризму на Вінниччині. Протягом минулого року кількість туристів, які відвідали Вінницьку область, зросла до 1 млн. осіб і постійно зростає. Крім того, надходження туристичного збору до обласного бюджету також зросли. Мені надзвичайно приємно, що Громадська організація «Вінницький бізнес клуб», яка об'єднує найпотужніші підприємства регіону, зацікавилась питанням розвитку сільського зеленого туризму Вінниччини».

Голова Громадської організації «Вінницький бізнес клуб» В'ячеслав Калініченко підкреслив надзвичайну важливість та перспективність даного напрямку та охарактеризував його як основний в плані розвитку економіки регіону: «Оскільки, брак робочих місць є гострою проблемою для багатьох сіл, нам необхідно розвивати зелений туризм, відповідно підвищуючи його інвестиційну привабливість».

Начальник управління торгівлі, послуг та розвитку споживчих ринків Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Вега Кулявець у своєму виступі окреслила загальні тенденції розвитку зеленого туризму у Вінницькій області: «Слід зазначити, що туристична сфера є привабливою у всіх країнах світу. Та в першу чергу нас цікавить створення робочих місць та диверсифікація економіки, а туристична галузь співпрацює майже зі всіма її секторами. Наша область має всі умови, для того, щоб розвиватись саме у напрямку туризму, так як відрізняється вигідним географічним розташуванням, природно-рекреаційними багатствами, розгалуженою інфраструктурою».

Про особливості започаткування та ведення бізнесу у сфері зеленого туризму розповіла голова обласного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму та господиня садиби «Подільська родина» Оксана Бас: «Сільський зелений туризм є переважно новим для Вінницької області, але вкрай важливим, тому що наші села багаті історико-архітектурною спадщиною, самобутньою культурою та побутом. В сучасних умовах такий вид туризму є перспективним, оскільки може зосередити робочу силу в сільській місцевості, замінюючи виробництво».

Спікер також розповіла про основні законодавчі акти, які регулюють сільський зелений туризм в Україні, систему добровільної категоризації в сфері зеленого туризму та проблеми започаткування власної справи з надання послуг сільського зеленого туризму.

У своєму виступі менеджер туристичної компанії «Світ для тебе» Руслана Паламарчук звернула увагу присутніх на те, що туристичні компанії, розробляючи проекти, націлені на розвиток та пропаганду саме зеленого туризму, не отримують того попиту, на який сподівались: «Це говорить про те, що наші люди не розуміють значення, користі та необхідності розвитку зеленого туризму. Необхідно проводити активну рекламу, пояснювати, яку користь він може принести, важливо зацікавити не тільки споживачів послуг, а й виробників, що неможливо здійснити на 100% без участі держави».

Начальник відділу комунікацій Вінницької об'єднаної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області Олена Мурашко розповіла присутнім про особливості оподаткування зеленого туризму в Україні, умови обов'язкової реєстрації фізичної особи як підприємця, вимоги щодо офіційного працевлаштування робітників та необхідність отримання додаткових ліцензій чи дозволів.

Всі учасники семінару отримали інформаційний посібник, який розкриває суть започаткування і ведення бізнесу в сфері зеленого туризму, розроблений Громадською організацією «Вінницький бізнес клуб».

Результатом даного семінару стануть спільні напрацювання представників громадського сектору, власників агросадиб для органів місцевого самоврядування щодо механізму та перспектив розвитку сільського зеленого туризму.Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Чернівці: На комунальних ...

КОМЕНТАРІ