Вінницька делегація переймала досвід розвитку медицини у місті Ліберець,що у Чеській республіці (+фото)

Вінницька делегація переймала досвід розвитку медицини у місті Ліберець,що у Чеській республіці (+фото)

27.12.16 11:23 0 163
Відповідно до запрошення гетьмана Ліберецького краю Матріна Пути, в рамках підписаного Протоколу між Вінницькою облдержадміністрацією та Ліберецьким краєм, в рамках офіційного візиту, вінницька делегація відвідала Ліберецьку обласну клінічну лікарню (лікарню «КНЛ») та вище медичне училище. Про це інформувала на апаратній нараді в голови ОДА директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Людмила Грабович.

За її словами, Ліберецький край розташований в північній частині Чеської республіки з населенням 429 тис. чоловік. Столицею регіону є м. Ліберець з населенням 105 тис. чоловік. В регіоні дуже розвинене виробництво скла, кераміки, машинобудування, текстильна промисловість.

Місто має зручне розташування та є важливим туристичним центром. Найбільш відомими є Иизерські гори та Крконоше. Створено ідеальні умови для розвитку зимових видів спорту, в т.ч. і на горнолижному курорті вище м. Люберця, де окрім горнолижних трас є і трампліни. В регіоні дуже багато культурних об'єктів, театрів, музеїв, палаців та замків.

Першим закладом, який було відвідано це Ліберецька обласна лікарня. Слід зазначити, що лікарня існувала з 1848 року та мала лише 2 відділення. 3 2006 р. відповідно рішення Ліберецького краю засновано акціонерне товариство, а 01. 07. 2007р. - здійснено перехід від бюджетної організації до акціонерного товариства.

У 2008 році до акціонерів Ліберецького краю ввійшло місто Ліберець (акціонерні частини: ОЛЛ: 82,47 %; СМЛ: 17,53 %); у 2014 році за рахунок об'єднання обласної лікарні Ліберецького краю лікарні Турнова акціонерні частини були розподілено наступним чином: ОЛЛ - 74,23 %; СМЛ - 15,77 %; місто Турнов - 10 %). Оборотні кошти (вільні кошти) лікарні у 2016 році склали 3,3 млн. крон, з яких на особисті та матеріальні витрати спрямовано 2,7 млн крон (1,5 та 1,2 млн. відповідно), на капітальні видатки та обладнання -1,6 млн. грн, на поповнення власного капіталу - 1,8 млн. грн.

Протягом 2012-2016 року в лікарню вкладались як власні кошти так і дотаціонні кошти Ліберецького краю та м. Ліберець. До особистих витрат, а це 45%, належить в основному заробітна плата медичного персоналу, медикаменти та витратні матеріали - 36%. Інші загальні витрати - це податки, утримання допоміжних служб та комунальні послуги - 2%. При цьому, витрати на медикаменти та заробітну плату зростають на дуже малий відсоток, а загальні витрати лікарні за період з 2008 до 2016 рік зросли майже вдвічі.

Людмила Грабович також повідомила, що лікарня має 4 спеціалізовані центри, 4 примикаючи центри, медичні та немедичні відділення. Слід додати, що Центр включає декілька відділень, кожне з яких має головного лікаря. Лікарня має 950 ліжок, основний напрямок якої є надання невідкладної допомоги. Також є терапевтичні ліжка та ліжка по догляду, тобто денний стаціонар.

В Чехії профіль ліжок визначає Міністерство. В регіоні 9 лікарень, з яких 8 проліковують стільки хворих, як 1 обласна лікарня.

В лікарні працює 2700 працівників. При лікарні є наглядова рада, до якої входять представники керівництва Ліберецького краю, міста та працівники лікарні.

В лікарні працює 345 лікарів, в яких середня зарплата 77,1 тис. крон, та 758 медичних сестер, із середньою зарплатою 33,1 тис. крон.

В Чехії запроваджена страхова медицина. Діти до 26 років та пенсіонери застраховані державою. Інше населення - в страхових компаніях. Обсяг безоплатної медичної допомоги переглядається щорічно.

Основним надходженням лікарні, а саме 84%, є кошти від страхових компаній. В Чехії їх 6. При лікарні є аптека, дохід від якої складає 5%. Лікарня має різні джерела доходів, такі як оренда, надання послуг харчування та ін.

Оплата послуг проводиться по IR-DRG групам. Страхові компанії встановлюють ліміти на послугу, при цьому, єдиний підхід на вартість однієї послуги відсутній. Тобто одна й та ж послуга може по вартості відрізнятись. Вартість послуги індексується. Проте, останній перегляд вартості послуг був у 2008 році при створенні. Оплата проводиться окремо за амбулаторно - діагностичні послуги та госпіталізацію. При цьому вартість послуг по догляду за хворими, амбулаторне лікування та біологічне лікування є однаковою. Слабке місце - це госпіталізація.

Тут слід зазначити, що до 2013 року були впроваджені різні додаткові збори таки як, наприклад хибний виклик швидкої -90 крон, госпіталізація — 60 крон, перебування в лікарні - 100 крон. З 2013 року все скасовано на вимогу населення.

Також Людмила Грабович проінформувала про те, що в рамках візиту, делегація вінничан відвідала вище медичне училище, де керівником є Яна Урбанова.

В закладі навчається 400 студентів. Існує декілька напрямків. Навчання на молодшу медичну сестру триває 3 роки.

Навчання на медичну сестру після 9 класу - 3 роки та після 6 класу - 4 роки. Відсутнє направлення неонатолігічних медичних сестер. На протязі всього навчального періоду є практичні заняття, які контролюються з боку закладу та працівників лікарні. Стипендію учні не отримують. Але на це питання жваво обговорюються. Як один із варіантів, стипендію можуть сплачувати лікарні, на базі яких студенти працюють. Навчатись на лікаря можливо лише після 4 річного курсу. Навчання в університеті триває 3 роки плюс інтернатура.

Заклад дуже добре оснащений навчальними макетами, тобто умови адаптовані до практичної діяльності. Лекції читають фахівці з лікарні.

За словами Людмили Грабович, під час візиту були обговорені з керівництвом лікарні та Ліберецького краю напрацювання механізмів обміну медичним персоналом, умов та термін роботи. «Очікуємо від чеської сторони плідної співпраці в цьому напрямку та подальших кроків», - підсумувала Людмила Грабович.

Презентація.pptxПро це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Natura Siberica: когда ...
Наступна новина: На Вінничині представники ...

КОМЕНТАРІ