Проект створення госпітальних округів у Вінницькій області

Проект створення госпітальних округів у Вінницькій області

30.12.16 11:08 0 199
30 листопада 2016 року затверджено постанову Кабінету Міністрів України № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів».

Госпітальний округ — це функціональне об'єднання закладів охорони здоров'я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території.

Госпітальні округи створюються з метою організації мережі закладів охорони здоров'я у спосіб, що дасть змогу забезпечити:

гарантований своєчасний доступ населенню до послуг вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги належної якості;

ефективне використання бюджетних коштів, що спрямовуються на забезпечення фінансування вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;

створення умов для підготовки закладів охорони здоров'я, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, до функціонування в умовах управлінської та фінансової автономії та надання медичної допомоги в межах договорів про медичне обслуговування населення з головним розпорядником бюджетних коштів.

Згідно до рекомендацій МОЗ України щодо надання пропозицій по створенню госпітальних округів в усіх областях України, в тому числі у Вінницькій області підготовлено відповідний проект, що додається.

Згідно до проекту наказу МОЗ України «Примірне Положення про госпітальні округи», з врахуванням рекомендацій, наданих Мінрегіонбуд України, госпітальний округ не є окремою юридичною особою, суб'єктом підприємницької діяльності та окремим організаційно-правовим рівнем організації виконавчої влади.

Вінницька область розташована в центральній частині України. Чисельність населення на 1.01.2016 року 1603,5 тис. осіб, територія області 26,5 тис. квадратних кілометрів.

В області 6 міст обласного значення, 12 міст районного значення, 27 сільських адміністративних районів.

Протяжність області з півночі на південь – 204 км, з заходу на схід – 196 км. Щільність населення становить 60,5 осіб на 1 кв. км.

На виконання вимоги Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» на Вінниччині планується створення 3-х госпітальних округів.

Відповідний перелік та склад госпітальних округів буде затверджений постановою Кабінету Міністрів України.

До затвердження вищезазначеної постанови КМУ і на перехідний період в усіх районах області та містах обласного значення зберігається існуюча мережа закладів охорони здоров'я вторинного рівня надання медичної допомоги.

Прес-служба Департаменту охорони здоров'я ОДА

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ