На Тернопільщині зросла кількість релігійних громад

На Тернопільщині зросла кількість релігійних громад

30.12.16 09:03 0 271
Засідання Ради Церков при обласній державній адміністрації відбулося 27 грудня. У засіданні Ради Церков взяли участь представники християнських релігійних конфесій Тернопільщини, голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, голова Тернопільської облради Віктор Овчарук та міський голова Тернополя Сергій Надал.

Під час засідання Ради Церков йшлося про релігійну ситуацію, стан державно-церковних та міжконфесійних відносин в області за 11 місяців 2016 року; зміни в оподаткуванні неприбуткових установ та організацій.

Заступник начальника Головного управління юстиції у Тернопільській області з питань державної реєстрації – начальник управління державної реєстрації Ольга Чепурна поінформувала присутніх про вимоги законодавства України щодо реєстрації статутів релігійних організацій та набуття ними статусу юридичних осіб. Також йшлося про відзначення у 2017 році в області 500 річчя Реформації.

Начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей облдержадміністрації Ігор Кульчицький наголосив, що у своїй діяльності облдержадміністрація вживає усі передбачені діючим законодавством заходи для утвердження міжконфесійної злагоди, релігійної толерантності та забезпечення прав і законних інтересів релігійних організацій в області.

«В облдержадміністрації постійно вдосконалюється механізм реєстрації релігійних громад, що дає змогу максимально скоротити термін розгляду документів. Цього року важливо буде максимально його оптимізувати, адже процедуру перереєстрації повинні пройти усі релігійні громади.У 2016 році підготовлено 55 розпоряджень голови облдержадміністрації. З них: зареєстровано 8 новоутворених громад - у новій редакції зареєстровано 76 статутів. Змінили юрисдикцію 9 громад. 1 розпорядження про відмову в реєстрації і 1 про передачу в користування культової споруди. Видано погодження для 91 іноземця на здійснення релігійної діяльності. Загалом, в області продовжує зберігатися тенденція до збільшення кількості релігійних громад», - наголосив Ігор Кульчицький.

Голова обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що сьогодення, як ніколи вимагає від нас згуртованості, єднання зусиль влади, громади, церкви, навколо спільної мети – Єдності України та миру на нашій землі.

«Я дякую за розуміння і підтримку представникам різних конфесій. Неоціненним є вклад церкви у допомогу постраждалим від конфлікту на сході нашої держави та українському війську. Ваша допомога вимірюється не тільки в сотнях тон вантажів, сотнях тисяч зібраних коштів, але найбільше - це молитва та капеланське служіння. Щиро вдячний Вам усім за підтримку та вклад в оборону нашої держави. Вірю, коли ми єдині ми непереможні, а наші зусилля і наполеглива праця будуть запорукою процвітання України», - зазначив Степан Барна.

Довідково: Станом на грудень 2016 року релігійна мережа Тернопільської області нараховує 1825 релігійних організації (в тому числі 1737 релігійних громад) 24 конфесій, напрямків та течій, віруючі яких зареєстрували статути своїх релігійних громад у встановленому законодавством порядку.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: На Вінничині в Терешполі ...

КОМЕНТАРІ