Керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк поінформував громадськість про результати діяльності за 2016 рік

Керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк поінформував громадськість про результати діяльності за 2016 рік

04.01.17 11:00 0 389
Керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк розповів громадськості та представникам засобам масової інформації про результати роботи місцевої прокуратури за 2016 рік, підсумки її реформування та зміну функцій відповідно до вимог Закону України «Про прокуратуру».

Зустріч відбулася 29.12.2016 у приміщенні місцевої прокуратури. Перед присутніми Василь Мартинюк озвучив цифри та приклади зробленого з актуальних напрямів прокурорської діяльності, які свідчать про реальний вплив на стан законності та правопорядку, роз'яснив функції органів прокуратури в умовах законодавчих змін.

Так, прокурор поінформував, що за рік скеровано до суду 270 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях, де працівники місцевої прокуратури здійснювали процесуальне керівництво досудовим розслідуванням.

Зокрема, прокуратурою затверджено та вже скеровано до суду обвинувальні акти стосовно начальника одного із відділів Демидівської районної державної адміністрації та 2 керівників підрядних організацій, через незаконні дії яких розтрачено майже 700 тис грн, виділених державою на ремонт шкіл та інші освітянські цілі. Досудовим розслідуванням встановлено, що начальник відділу райдержадміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем, без жодних правових підстав затвердив у 2014 році офіційні документи, подані керівниками товариств, щодо фактичного проведення у 4 школах району будівництва котелень та закупівлі навчального обладнання, тоді як насправді вказані роботи досі не виконані.

Упродовж 2016 року прокурорами пред'явлено 21 позов на загальну суму 4,7 млн грн.

Так, за результатами розгляду судом апеляційної скарги прокуратури визнано недійсним договір користування земельною ділянкою вартістю 4,1 млн. грн та її повернуто державі. Йдеться про 95 га землі у смт. Демидівка, що були передані одним із навчальних закладів у користування приватному підприємству за договором про співпрацю. Однак, місцевою прокуратурою встановлено, що правочин між сторонами є удаваним, а вказаний договір - фактично прихованим договором оренди земельної ділянки, якою начальний заклад розпорядився у порушення вимог законодавства, без погодження Кабінету Міністрів України та профільного Міністерства.

Також прокурор розповів про результати боротьби правоохоронних органів щодо знешкодження низки нелегальних гральних залів, розгляду судами матеріалів актуальних кримінальних проваджень, надав ґрунтовні відповіді на запитання, що цікавили журналістів.

Зокрема, він поінформував про те, що правоохоронними органами Дубенщини за зверненнями громадян порушено кримінальне провадження за фактом забруднення земель несанкціонованим сміттєзвалищем, яке виявлено поблизу села Турковичі. Прокуратура вже надала письмові вказівки та зорієнтувала правоохоронців, в т.ч. інших районів, на виявлення та перевірку транспортних засобів, які перевозять побутові тверді відходи.

Також було поінформовано про організацію та порядок розгляду звернень у місцевій прокуратурі, прийому громадян її керівником (здійснюється щосереди). Всього ж у 2016 році до Дубенської місцевої прокуратури надійшло понад 453 звернення громадян.

Насамкінець керівник Дубенської місцевої прокуратури Василь Мартинюк запевнив, що працівники відомства у межах компетенції й надалі вживатимуть вичерпних заходів з метою зміцнення законності та закликав громадськість активно співпрацювати на цьому напрямі і сприяти у викритті правопорушень.

За матеріалами Дубенської місцевої прокуратури Tweet
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Підприємство з ...
Наступна новина: 15-річного волинянина ...

КОМЕНТАРІ