У Чернігові захворюваність на грип та ГРВІ йде на спад,але берегтися все одно необхідно

У Чернігові захворюваність на грип та ГРВІ йде на спад,але берегтися все одно необхідно

11.01.17 09:50 0 282
6 січня, заступник міського голови Ольга Хоніч провела чергове засідання міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та ГРВІ на території міста Чернігова.

Завідувач відділення Чернігівського міського відділу Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Аландаренко на початку наради ознайомила присутніх з санітарно-епідемічною ситуацією щодо грипу та ГРВІ по місту.

За її словами, у Чернігові на першому тижні року (з 30.12. 2016 по 05.01.2017) захворіли на грип та ГРІ - 2793 особи, з них 1004 дитини (35,9%), інтенсивний показник становить - 990,2 на 100 тис. населення, що нижче епідемічного порогу на 2,69%.

Показник захворюваності на грип та ГРІ серед населення міста в порівнянні з минулим тижнем зменшився на 35,3% за рахунок зниження на 54,6% захворювань серед дітей, в той час як кількість захворілих серед дорослих зменшилась тільки на 22,4%.

Госпіталізовано за тиждень 79 осіб (2,8% від захворілих), з них - 67 дітей (85 % від госпіталізованих), в т.ч. 26 дітей - до 2-х років.

В реанімаційне відділення госпіталізований один хворий з пневмонією.

Всього з початку епідемічного сезону захворіло на грип та ГРІ 32 917 чол. - це 11,5% від населення міста, в т.ч. на грип перехворіли 281 особа. За цей період захворіла 20631 дитина до 17 років, що становить 46,7% від дитячого населення, з них 206 - перехворіли на грип.

З початку епідемічного сезону проведенні вірусологічні дослідження 13 зразків матеріалів від пацієнтів з підозрою на грип та ГРІ, визначено РНК вірусу грипу типу А (H3N2)- сезонний від 9-ти хворих в т. ч. від 1-ї вагітної та дитини.

Згідно офіційних повідомлень із лікувальних закладів Чернігова випадків смерті від грипу не зареєстровано.

На разі щеплено проти грипу 293 особи, в т. ч. 143 дитини.

Світлана Аландаренко також розповіла про ситуацію з захворюваністю по Україні та Чернігівській області зокрема.

По Україні за інформацією Центру грипу та ГРВІ ДЗ "Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України" станом на кінець року на грип та ГРВІ захворіла 369 151 особа, з них 57,8 % становлять діти віком до 17 років. Показник захворюваності на грип та ГРВІ (сумарно) серед населення України складає 866,7 на 100 тисяч населення, що на 12,0 % менше минулого тижня.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській обл. – 1424,4, найменший – у Луганській обл. – 200,4 на 100 тис. населення.

По Чернігівській області рівень захворюваності на грип та ГРВІ за 52 тиждень 2016 р. перевищує епідемічний поріг на 5,5% і складає серед населення області 1113,5 на 100 тисяч населення. Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано у Варвинському районі – 1680,2; а найменший у Талалаївському районі – 245,1 на 100 тис. населення. За 52 тиждень в області захворіло 11541 особа, з них 53,9% (абс. число - 6222) склали діти.

Підсумовуючи доповідь Світлана Аландаренко підкреслила, що завдяки введеним у місті протиепідемічним заходам та канікулам в загально-навчальних закладах міста вдалося запобігти поширенню вірусу та стабілізувати стан захворюваності на грип та ГРІ, насамперед серед дітей.

Завідувач Чернігівським міським відділом ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» Іван Макаренко наголосив, що введені обмежувальні протиепідемічні заходи все одно слід посилити та контролювати. Працівники дитячих дошкільних закладів, закладів торгівлі, ресторанного господарства, транспорту та інших громадських установ повинні дотримуватись маскового режиму, підтримувати санітарно-гігієнічний контроль у приміщеннях та у громадському транспорті. Адже про дієвість даних заходів свідчить значне зменшення рівня захворюваності.

За інформацією управління освіти міської ради, станом на сьогоднішній день відповідно до результатів моніторингу в усіх дитячих садочках міста відсутні з різних причин 96,3% дітей, тобто тільки 321 дитина прийшла до дитсадків.

За словами начальника управління охорони здоров'я міської ради Владислава Кухаря, за станом здоров'я у дитячих садках відсутні 10 % вихованців від загальної кількості. Він також додав, що у період святкових днів у всіх поліклінічних відділеннях будуть чергувати лікарі, а стаціонарні відділення працюватимуть у звичайному режимі. У всіх закладах охорони здоров'я міста Чернігова відповідні об'яви розміщені.

Заступник міського голови Ольга Хоніч підкреслила, що введені протиепідемічні заходи по місту дають позитивний результат, ситуація покращується, тому що запобіжні заходи введені вчасно.

Розпорядження міського голови "Про введення обмежувальних протиепідемічних заходів щодо запобігання розповсюдженню захворювань на грип та гострі респіраторні інфекції"

Прес-служба Чернігівської міської ради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Позитивна динаміка ...

КОМЕНТАРІ