На Вінниччині вживаються заходи щодо недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на території області

На Вінниччині вживаються заходи щодо недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на території області

11.01.17 15:40 0 229
Про це вчора, 5 січня, інформував начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій ОДА.

Щодо високопатогенного грипу птиці він зазначив, що дана хвороба протягом 2016 року була зареєстрована в 48 країнах світу, 20 випадків зареєстровано в країнах Європи із них 5 спалахів в Україні, а саме в с.Новоолександрівка Каланчанського району (30.11.2016, домашня птиця), в с.Новодмитриївка Генічеського району (18.12.2016, домашня птиця), в с.Цукури (18.11.2016 домашня птиця) та в с.Новокам'янка (18.11.2016, дика птиця) Каховського району Херсонської області, в с.Чорторія (01.01.2017, дика птиця) Кіцманського району Чернівецької області.

Так, як дане захворювання несе за собою великі економічні збитки через заборону торгівлі продуктами птахівництва.

«Отже, необхідно посилити контроль за виконанням заходів щодо недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на територію області»,- підкреслив Григорій Сидорук.

Для забезпечення епізоотичного благополуччя області щодо вищезазначених хвороб тварин і птиці пропонується здійснити ряд заходів, зокрема такі:

1. На виконання Рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 6 грудня 2016 року (протокол №2) вжити заходів для забезпечення належного фінансування у 2017 році державних установ ветеринарної медицини в межах потреби для ефективного проведення протиепізоотичних заходів.

2. Продовжити роботу, на рівні районів, мобільних груп з метою реалізації заходів, спрямованих на ліквідацію та недопущення поширення інфекційних хвороб тварин та птиці.

3. Забезпечити дієвий контроль за переміщенням живих тварин і птиці та продукції з них на території області. Не допускати переміщення живих тварин і птиці без ветеринарних документів.

Про це повідомили у Вінницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ