Представницька діяльність у сфері охорони дитинства органів прокуратури Вінниччини

Представницька діяльність у сфері охорони дитинства органів прокуратури Вінниччини

11.01.17 15:01 0 423
У 2016 році за активної позиції ювенальних прокурорів Вінниччини в інтересах дітей та держави у сфері охорони дитинства заявлено 67 позовів більш як на 41 млн грн, з яких 60 позовів судами вже розглянуті та задоволені.

Найактивніше застосовувались представницькі повноваження у сфері захисту майнових та житлових прав дітей, їх соціального забезпечення та у сфері охорони життя та здоров'я.

Окрім цього, ювенальними прокурорами області здійснено вступ у 123 цивільних справах, де забезпечено якісну участь та захист інтересів саме дітей.

Водночас, пред’явлено 50 позовів на захист інтересів держави у сфері охорони дитинства.

Заходами представництва припинено незаконне відчуження закладу освіти та вжито заходів щодо повернення його в державну та комунальну власність. До бюджету відшкодовано більше 130 тис грн.

За фактами порушення прав дітей та інтересів держави розпочато 6 кримінальних проваджень

Загалом, заходами представництва, захищено та поновлено права понад 1 300 дітей на загальну суму 458 тис грн.

На з прийняттям змін до Конституції України, повноваження з представництва в суді інтересів дітей, які через недосягнення повноліття не спроможні самостійно захистити свої порушені чи оспорюванні права або реалізувати процесуальні повноваження, у прокурорів відсутні.

Проте, враховуючи, що захист прав та інтересів дітей, а особливо дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування, це, насамперед, обов’язок держави, закріплений в Основному Законі, органи прокуратури Вінниччини й надалі захищатимуть права неповнолітніх та співпрацюватимуть з усіма державними інституціями.

Наразі робота на даному напрямі триває.

Про це повідомили у прес-службі прокуратури Вінницької області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У 2016 році фахівцями ...
Наступна новина: Вінничина: розгляд органами ...

КОМЕНТАРІ