Передусім знизилася кількість вчинених дітьми грабежів з 19 до 7, фактів незаконного заволодіння транспортним засобом з 24 до 15, хуліганств з 11 до 9, злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин з 14 до 6.
Водночас кількість вчинених неповнолітніми кримінальних правопорушень, спрямованих проти власності громадян, зросла з 169 до 204.
Усього в минулому році в провадженні правоохоронних органів перебувало 343 кримінальних провадження стосовно неповнолітніх осіб. За вказаний період до суду направлено 251 провадження, з яких 21 - з клопотаннями про застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру, 11 – з угодами про примирення та визнання винуватості.
Реагуючи на упередження порушень прав неповнолітніх у кримінальному провадженні, ювенальні прокурори внесли 11 вказівок, за якими притягнуто до відповідальності 14 посадовців правоохоронних органів.
За участі ювенальних прокурорів судами розглянуто 223 кримінальні провадження, з них: з ухваленням вироку – 145, у тому числі на підставі угод про примирення – 6.
Вибираючи вид покарання неповнолітньому, ювенальні прокурори усвідомлюють, що у першу чергу необхідно досягти основної мети покарання – це попередити вчинення нових злочинів та перевиховати дитину, яка оступилась ще на самому початку свого життєвого шляху. Саме тому, прокурори, в переважній більшості випадків, орієнтували суди на призначення найбільш м’якого покарання, в першу чергу такого, що не пов’язане з реальним позбавленням волі.
Реагуючи на незаконні вироки, ухвалені судами І інстанції, впродовж минулого року судом апеляційної інстанції за участі ювенальних прокурорів переглянуто 35 рішень у кримінальних провадженнях відносно 53 підлітків, з них у 9 щодо 13 неповнолітніх – з ухваленням нового вироку.
Наразі, завдяки комплексному підходу до захисту прав дітей, котрі вступили у конфлікт з законом, наприкінці 2016 року вдалось досягти очевидного зменшення кількості неповнолітніх, поміщених до слідчого ізолятору.
Так, на кінець року таких дітей було всього 8, тоді як у попередні періоди їх нараховувалося від 12 до 14 осіб.
Але діти, котрі вчинили кримінальні правопорушення та перебувають в умовах несвободи мають бути захищені. Саме тому ювенальними прокурорами особливу увагу приділено додержанню законодавства при утриманні неповнолітніх ув’язнених у слідчому ізоляторі.
У цілому, захищаючи права підлітків, які перебувають в умовах несвободи, ювенальними прокурорами внесено 37 вказівок, за результатами розгляду яких 9 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Робота на даному напрямі постійно триває.
Прес-служба прокуратури Вінницької області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Вінничині біля смт ...
Наступна новина: Людмила Грабович: 2017 рік ...