В Ужгороді розпочинає роботу бригада «Хоспіс вдома»

В Ужгороді розпочинає роботу бригада «Хоспіс вдома»

27.01.17 08:01 0 438
24 січня о 10.00 в Ужгородському міському центрі ПМСД (Ужгород, Грибоєдова, 20 В) стартує робота виїзної паліативної бригади «Хоспіс вдома».

Рішення про створення бригади прийняв виконком Ужгородської міської ради у вересні 2016 р., а в грудні депутати в бюджеті на 2017 рік затвердили фінансування.

В штаті бригади 9 працівників. Окрім медиків (лікаря, медичних сестер, молодших медичних сестер) в штаті виїзної бригади соціальні працівники, психолог та духівник.

«Хоспіс на дому» - це можливість отримання кваліфікованої допомоги важкохворим пацієнтам та їх близьким у домашніх умовах: комплексу медичних послуг, психологічної підтримки та духовного супроводу.

На базі Центру вже працює пункт безкоштовного короткотермінового прокату медобладнання, яке потребують пацієнти.

В Ужгороді паліативної допомоги, в тому чи іншому обсязі, потребують біля 420 містян, відтак розвиток медико-соціальних послуг - нагальна потреба часу.

Підписано угоди про співпрацю з громадськими організаціями та благодійними фондами.

Довідково:

Основні завдання виїзної бригади паліативної допомоги (хоспіс вдома):

• полегшення болю та інших симптомів невиліковної прогресуючої хвороби

• психологічна підтримка паліативних пацієнтів та їхніх близьких

• духовний супровід паліативних пацієнтів та їхніх близьких з врахуванням їхніх релігійних переконань і потреб

• забезпечення максимально можливої якості життя та гідності паліативних пацієнтів

• комплексне піклування про пацієнта та його близьке оточення під час хвороби та у випадку пережиття втрати

Паліативна допомога – це підхід, який дозволяє покращити якість життя пацієнтів із невиліковними захворюваннями та членів їхніх родин шляхом запобігання та полегшення страждань невиліковно хворої людини(ВООЗ, 2002). Головною метою паліативної допомоги є підтримка якості життя у його фінальній стадії, максимальне полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та його близьких, а також збереження людської гідності пацієнта наприкінці земного життя.

Паліативний пацієнт – пацієнт з обмеженим прогнозом життя, який страждає на невиліковні прогресуючі захворювання, що не можуть бути вилікувані сучасними методами та засобами і супроводжуються вираженим больовим синдромом, тяжкими розладами життєдіяльності, потребують медичної допомоги, догляду, психологічного супроводу та духовної підтримки.

Паліативні хворі - це пацієнти в термінальних стадіях онкологічних та серцево-судинних захворювань, СНІДу і туберкульозу, з важкими дегенеративними хворобами головного мозку тощо.

В Україні функціонує 7 виїзних служб надання паліативної допомоги вдома для дорослих та дітей.

За офіційними даними Міністерства охорони здоров'я понад півмільйона невиліковно хворих українців потребують паліативної допомоги, а ВООЗ називає вчетверо більшу цифру, переконуючи, що підтримки потребують не тільки самі пацієнти, але й і їхні рідні.

Про це повідомили у Закарпатській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Степан Барна: Ми були ...

КОМЕНТАРІ